HardwareNovinky ze světa IT

Styl: Google odhalil edici DVF

Chytré brýle od Googlu jsou už několik let ve vývoji, a i přes jejich vysokou cenu (přibližně 30 tisíc korun) celkově slaví úspěch mezi geekosférou. Nabízejí různé uživatelské funkce, jako je nahrávání HD videí, fotografování, navigaci, telefonování a spoustu dalších funkcí při propojení s vaším Android telefonem přes dceřinou aplikaci MyGlass. Zatím se bohužel Google Glass nacházejí v testovací fázi určené pouze pro USA.

Když se chytré brýle od Googlu objevily na módní přehlídce Diane von Furstenberg v New Yorku, všichni byli překvapeni tímto nápadem. Diane von Furstenberg odůvodnila přítomnost Glass na její přehlídce tím, že slouží k natáčení dokumentu o módních přehlídkách. Samozřejmě to byly klasické GG bez stylových obrouček.

Edice Google Glass DVF

Tento krok vedl ke spolupráci designérky Diane von Furstenberg a americké firmy Google. Furstenberg potvrdila magazínu Elle spolupráci a prodiskutovala s ním design brýlí. Je vidět, že se Google snaží integrovat Glass do klasických brýlí jako takových. Edice DVF designérky Diane von Furstenberg obsahuje pět nových obrouček a osm stylových slunečních brýlí, které budou plně podporovány ze strany Googlu.

Samozřejmě edice začíná na decentní černé barvě a pokračuje až po extravagantní barvy, vychází 23. června. Edice DVF není první kolekce pro Glass, Google již dříve odhalil takzvanou Titanium Collection, která byla určená pro “hipstery” a stojí o 225 dolarů (přibližně 4 500 Kč) více, než klasické Glass od Googlu a vychází také 23. června letošního roku. Google se snaží zaujmout všemožné skupiny lidí a proto se snaží vyjednat spolupráci například se společností Luxottica, Ray-Ban či Oakley.

Hardware brýlí Glass zůstane naprosto stejný, ani cena se “skoro vůbec” nezmění (o 2 400 korun více, v poměru s cenou se tak na razantní zvýšení nepřistoupí). Bohužel, v České republice si budeme muset na příchod chytrých brýlí ještě počkat a můžeme jenom doufat, že nebudeme čekat dlouho a přijdou s přívětivější cenou pro české geeky z Babiččina údolí. Jak se vám líbí nová kolekce? Bude mít styl s technologiemi větší šanci na úspěch?

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

  Doporučeno pro vás >

  2 x komentář, přidáš se?

  1. Moc pěkný článek 😉

   1. Hezký den Zacku, děkuji za komentář a doufám, že se těšíte a těšit budete na další a ještě čtivější články ode mě… 🙂

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky > Hardware