Software

Diablo 4. Kdy můžeme očekávat jeho vydání?

diablo 4 logo final

Fantastická zpráva pro fanoušky hry Diabla! Od Blizzardu prosakují informace o dalším pokračování této démonické série. Na světě je již trailer, z něhož vyplývá, s kterou pekelnou postavou budeme mít tentokrát čest. Mimoto byla zveřejněna ukázka nové verze ve formě záběrů ze hry. Již teď je potvrzeno, že si tuto RPG hru zahrajete na PC, PlayStation 4 a Xbox One. A vězte, že Diablo 4 bude oproti předchozímu dílu mnohem opravdovější a temnější.

Královna všech sukub

Ve čtvrtém díle hry se objeví nová ústřední démonická postava, Lilith, jež se zrodila v tristramském kostele z krve a utrpení chamtivých hledačů pokladů. Její příchod do světa Sanctuary je zachycen v nedávno zveřejněném oficiálním traileru. Bylo by však velkým překvapením, pokud by do příběhu nebyl opět zapleten samotný Diablo.

Jistě každý z nás bude se zatajených dechem očekávat, kdy se ve hře znenadání objeví. (Succubus je ve středověké křesťanské mytologii druh démona – astrálního upíra, který svádí muže, zvláště pak mnichy…)

diablo-4-foto
Diablo 4 je skoro venku. Kdy můžeme očekávat jeho vydání?

Herní charaktery postav

Uvedeno bylo i to, že ve hře bude pět postav, za které budete moci hrát. Blizzard však prozatím prozradil pouze tři z těchto charakterů, a to druida, kouzelnici a barbara, s nimiž jsme se mohli setkat již v předchozích dílech série.

S druidem jsme se setkali v Diablu 2 a jeho síla spočívá v tom, že si dokáže v boji s nepřítelem přivolat na pomoc zvířecí společníky. Mimoto ovládá různá kouzla, přestože nejsou tak silná jako ta čarodějčina. Charakteristické pro tuto postavu však jsou jeho přeměny v medvěda či vlkodlaka během bitev.

Síla čarodějky tkví především v jejích mocných kouzlech. Dokáže očarovat zbraně svých společníků, aby byly ničivější. Navíc ovládá přírodní živly. Je vládkyní ledu i ohně. Sešle na své protivníky meteority a blesky, vrhá na ně ohnivé koule či ledové střely nebo se může sama proměnit ve světelný objekt.

Barbar je pro svou vysokou fyzickou zdatnost a zručnost se zbraněmi výtečným bojovníkem. Jedná se o perfektního válečníka v boji nablízko a zároveň nepřekonatelného vojevůdce. V očekávaném Diablo 4 však bude barbar opravdovým mistrem zbraní, což se projeví tím, že bude moci v bitvě používat více smrtících nástrojů zároveň.

Kdy si Diablo 4 zahrajeme?

Vydání nové verze fantasy hry vypadá na další rok. Oficiální termín zatím nebyl zveřejněn. Hra je však vyvíjena pro současné generace konzolí, PS4 a Xbox One (možná také pro PlayStation 5), z čehož vyplývá, že bychom si ji snad mohli zahrát již v průběhu roku 2020. Otázkou však zůstává, proč není tvořena i pro Nintendo Switch. V napětí nás udržují také samotní designéři hry s prohlášením, že Diablo 4 nevyjde brzy, a to ani na poměry Blizzardu.

Termínem vydání hry se tedy budeme muset nechat překvapit. Pokud však chcete vyzkoušet alespoň ochutnávku připravovaného RPG, zahrajte si demoverzi Diabla 4 na BlizzConu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software