Tiskové zprávy

Domov mobilních telefonů Nokia slaví první narozeniny: HMD Global

nokia logo freebit
Foto: freebit.cz, Tag: Nokia

12 důležitých oznámení v pouhých 12 měsících od založení společnosti HMD Global. HMD Global, domov telefonů Nokia, dnes slaví své první narozeniny. Původně globální startupová společnost vydala během pouhých 12 měsíců 12 důležitých oznámení. Patřilo mezi ně představení jedenácti nových zařízení nebo například oznámení globálního partnerství se společností ZEISS. Velkou motivací během uplynulého období dynamického rozvoje společnosti byl rychlý růst fanouškovské základy nového domova telefonů Nokia.

Společnost HMD Global, jak již název napovídá, si klade za cíl od svého počátku působit globálně. Její portfolio chytrých telefonů čítá šest modelů, kterým sekunduje pětice tlačítkových telefonů. Společnost působí na 80 trzích, její zařízení byla aktivována ve více než 170 zemích a poskytuje také webové stránky ve 48 jazycích.

Domov mobilních telefonů Nokia slaví první narozeniny: HMD Global

Domov mobilních telefonů Nokia slaví první narozeniny: HMD Global

Rychle se rozrůstající společnost

Vstup společnosti HMD Global na scénu mobilních telefonů vzbudil značnou pozornost. Postaralo se o to oznámení inovovaného legendárního modelu Nokia 3310 na Mobile World Congress 2017 a představení první vlny chytrých telefonů s čistým operačním systémem Android. Nové portfolio na výstavě vyhrálo přes 20 ocenění a na mnoha trzích bylo brzy vyprodáno. Dnes jsou telefony Nokia nabízeny ve více než 80 zemích s pomocí 45 místních webových stránek ve 48 jazycích. Zařízení byla aktivována již ve více než 170 zemích.

V průběhu prvního roku uzavřela společnost HMD Global významná strategická partnerství s významnými technologickými společnostmi, mezi které patří Nokia, Google, Foxconn a ZEISS. Díky těmto partnerstvím chce společnost v příštím roce přinést fanouškům účelné inovace a nastavit nové standardy v oblasti chytrých telefonů.

Ohromující reakce fanoušků

HMD Global si váží nadšení svých fanoušků z celého světa pro nové portfolio telefonů. Živé vysílání uvedení Nokia 3310, Nokia 3, Nokia 5 a Nokia 6 na MWC 2017 sledovalo více než milion lidí. Produktová videa zhlédnulo více než 200 milionů lidí, stránky navštívilo 87 milionů lidí a fanouškovská základna na Facebooku čítá 2,2 milionů fanoušků a rozhodně o sobě dává vědět.

Florian Seiche, generální ředitel společnosti HMD Global

Po úžasném roce, který jsme zažili, chci nejprve poděkovat všem fanouškům za tak neuvěřitelnou odezvu. Jejich aktivita, nadšení a přízeň, kterou chovají k našim novým telefonům Nokia a také tomu, čeho se snažíme dosáhnout, stojí za možností oznámit všechny významné novinky. Ukazuje se tím, jak důležité je budovat komunitu, oslovovat lidi a naslouchat tomu, co by ve svých telefonech chtěli vidět. S učiněným pokrokem a s odezvou, které se nám dostalo, jistě mluvím za všechny, když říkám, že nadšeně očekávám, co rok 2018 přinese pro nás a naše fanoušky.“

HMD Global chce nyní fanouškům darovat něco zpět – čas. Společnost dnes představuje začátek své kampaně „Buď darem“, která si klade za cíl během svátků spojit lidi jednoduchým a smysluplným způsobem. Tím, že se nenechají rozptylovat svým smartphonem, mohou fanoušci dát svým milovaným ten největší dar ze všech – takový, který přesahuje pouhou krabici se stuhou – neocenitelnou osobní pozornost.

Závazky a úspěchy produktů

Díky komplexnímu a diferenciovanému produktovému portfoliu vytvořenému v průběhu jediného roku dodržuje společnost HMD Global svůj závazek dodat čistý Android všem svým chytrým telefonům. S ohledem na tradiční kvalitní design telefonů Nokia je každé zařízení vybaveno třemi hlavními principy – účelnými technologiemi, praktickým designem a čistým, bezpečným a vždy aktuálním systémem Android.

HMD Global také přináší Android Oreo do svého portfolia chytrých telefonů Nokia, jako první dostává nejnovější verzi tohoto operačního systému Nokia 8. Čistý charakter Androidu je doplněn funkcemi jako Android Instant Apps nebo Background Limits.

Juho Sarvikas, Chief Product Officer společnosti HMD Global

Začali jsme svou cestu s obrovským očekáváním fanoušků a obrovskou zodpovědností za to, abychom pokračovali v tradici telefonů Nokia. Věrni našim skandinávským kořenům jsme navrhli krásná zařízení, která nabídnou kvalitu, kterou od telefonů Nokia očekáváte. Při integraci nejnovějších technologií, které obohatí každodenní používání telefonů, jsme nic neobešli. Současně jsme dodali inovativní návrhy, jako například Dual-Sight mód v telefonu Nokia 8 a výjimečnou Nokia 2 s dvoudenní výdrží baterie na jedno nabití.“

Pekka Rantala, Executive Vice President a Chief Marketing Officer společnosti HMD Global

Design a řemeslné zpracování celého našeho portfolia jsou tvořeny tím, co fanoušci vyžadují, takže je nesmírně potěšující vidět, že reagují takto pozitivně. Zpětná vazba a aktivita fanoušků, které jsme se za posledních 12 měsíců těšili, nás velmi inspirovala pro nadcházející období. Celkově jsme průběhem prvního roku nadšeni a už se těšíme, co nám nabídne nadcházejících dvanáct měsíců. Jsme přesvědčeni, že budou patřit mezi naše nejlepší.“

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Prosím o Nokii 3310 v titanu do 20 tisíc Kč.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy