Tiskové zprávyZe světa IT

Erotika levně, zdarma nebo na internetu? Češi rádi platí

Heureka Logo

Erotické pomůcky, hračky a obecně erotické zboží je na internetu tradičně oblíbeným sortimentem. Jen vloni utratili Češi za toto zboží na internetu kolem čtvrt miliardy korun. Stále více se tento sortiment nakupuje na mobilních přístrojích. Vyplývá to z analýzy chování internetových zákazníků, kterou provedl nákupní portál Heureka.cz.

Podle odhadů Heureky by v letošním roce měl meziroční nárůst v kategorii korespondovat s tím, jak roste obliba online nakupování obecně. Češi by v letošním roce mohli utratit za erotické zboží na internetu až tři sta miliónů korun. Celkový obrat e-commerce vzrostl v letošním pololetí o pětinu oproti stejnému období vloni a celkem nechají zákazníci na internetu zhruba 35 miliard korun.

Film 50 odstinu sedi ke stazeni

Na celkový obrat v erotickém průmyslu má dopad také film 50 odstínů šedi

Nákupy erotického zboží se navíc stále častěji přesouvají na mobilní zařízení. „Anonymita internetu je pro překonávání studu z objednávání tohoto zboží příhodná. A mobilní zařízení je pro takto soukromé objednávky naprosto ideální,“ domnívá se Alexandra Čermáková z Heureky.

Meziročně vzrostl nejvíce, až dvojnásobně, zájem o zboží v kategorii SM, BDSM a fetiš nebo o dámské erotické prádlo. „V závislosti na zvyšující se oblibě nákupu erotiky na internetu jsme přidali tuto sekci i do soutěže ProduktRoku, kterou pořádáme každý rok. Mezi finálovými produkty se objevily především ‚klasické‘ erotické pomůcky. Ovšem aktuálně patří mezi nejoblíbenější zboží z kategorie afrodiziak – různé povzbuzovače smyslů a obdoby Viagry,“ říká Alexandra Čermáková.

Tradičně nejsilnější jsou Vánoce. Z pohledu vrcholu jsou i v této kategorii tradičně nejsilnější Vánoce, kdy se obrat oproti průměru až trojnásobí. „Erotické hračky bývají oblíbeným vánočním dárkem. V menší míře se pak zvyšuje zájem o erotické pomůcky před Valentýnem, nejedná se však o závratná čísla. Letos tomu nepomohlo ani předvalentýnské uvedení filmu Padesát odstínů šedi,“ dodává Alexandra Čermáková. O filmu jsme napsali také zde.

Zdroj: Heureka.cz

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy