HardwareZe světa IT

Retro repro, aneb Evolveo XtraSound B3. Bezdrátové reproduktory na trhu

XtraSoundB3 2

Bezdrátové reproduktory jsou na našem trhu spíše okrajovou záležitostí. Rozhodně se nedá říci, že by nějakému výrobci mobilních telefonů tvořili hlavní procento prodejů. To ovšem neznamená, že by o ně nebyl žádný zájem. A není se čemu divit. Vždyť je to snadný a relativně levný způsob, jak reprodukovat hudbu například z telefonu, ať jsem kdekoliv.

Nemusím sebou tahat svou sestavu repráčků od počítače, které díky propojení kabely nejsou na cestování dvakrát praktické. Pokud však jedu na dovolenou a vím, že si večer budu chtít pustit nějakou hudbu pro sebe a přátele, bezdrátový reproduktor bude moje volba. Na to sází i Evolveo se svým modelem XtraSound B3.

XtraSoundB3_1

Krásné koženkové madlo a čtyři tlačítka, jednoduché, hezké, funkční

V nadpisu se píše retro repro, tenhle termín se ale nenajde v žádných propagačních materiálech. Při pohledu na reproduktor je ale retro první, co napadne nejednoho uživatele. V tomto případě je to dobře. Reproduktor je, na rozdíl od četné kokurence, z broušeného hliníku. Na horní straně má, kromě čtyř ovládacích tlačítek, koženkové ucho.

Spodní stranu obývají pouze čtyři nožičky, takže se není třeba bát nějakých škrábanců. Celý reproduktor váží asi půl kila, je cítit v ruce, ale takovým příjemný způsobem. Kromě propojení přes Bluetooth verze 4.0 zvládne připojit zdroj hudby přes kabel s 3,5 jack koncovkami. Může tak sloužit i u počítače.

Propojení Bluetooth například s telefonem proběhne snadno a téměř okamžitě. Možná je trošku škoda, že zde není NFC, které by celý párovací proces dovedlo k dokonalosti. Že se telefon zdárně připojil indikuje modro-červená dioda, skrytá pod textilním potahem. Potah zároveň kryje vlastní 3W reproduktory. Ovládání je jednoduché a bohatě dostačující.

První tlačítko zařízení vypíná a zapíná, oboje doprovází zvukový efekt. Další dvě slouží k ovládání hlasitosti, případně změně přehrávané skladby. Poslední se pak použije jako play/pause tlačítko a dá se s ním přijmout příchozí hovor. Ano, správně, reproduktor může sloužit i jako hlasité handsfree.

Kvalita reprodukovaného zvuku je vzhledem k cenové kategorii velmi slušná. Snad je basově silnější skladby odhalí nedostatky, kdy je slyšet lehké hučení. Při přehrávání přes kabel z iPodu docházelo k chrčení a vypadávání kontaktu. Bohužel byla chyba asi na straně reproduktoru, kde byl špatný kontakt kabelu ve zdířce. Při hraní přes Bluetooth nebyl problém ani na delší vzdálenost, ani když byl telefon ve vedlejší místnosti. Bezdrátově vydrží XtraSound B3 hrát bez problému 8 hodin. Na kabel se výdrž dostává až na hodnotu 13 hodin.

Jak už bylo řečeno, za reproduktor v hliníkovém provedení, se slušným zvukem a velmi dobrou výdrží si Evolveo neřekne moc. Cena je zhruba 1200 korun. Při srovnání s jedním z nejznámějších konkurentů, tedy Beats Pill, který má sice o dva reproduktory více, ale je plastový a hlavně cenovkou atakuje hranici pěti tisíc, se jeden zamyslí, jestli se tu ještě prodává elektronika, nebo jenom značka.

Jak na vás Evolveo XtraSound B3 působí? Líbí se vám, nebo si radši připlatíte za pilulku se zvučnějším jménem? Napište nám to do komentářů a sdílejte recenzi. Sledujte také naší Facebookovou stránku, kde se objeví každý nový článek.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware