InternetZe světa IT

Najděte si svůj ztracený Apple iPhone, iPad nebo iPod

Prodej a smazani iphone

Určitě to všichni znáte. Někam jste odložili svůj telefon, a nevíte kam. V tom horším případě telefon někdo odcizil. Apple má pro tyto problémy již delší dobu svou vlastní službu, která ztracený nebo odcizený telefon či jiné zařízení umí najít. Služba se jmenuje Find My iPhone, je dostupná na této webové adrese. Umí toho více, než očekáváte. Pokud telefon ztratíte, umí přehrát zvuk k jeho nalezení v trávě, nabídne text přímo na displeji telefonu, zjistit skutečnou polohu zařízení, můžete také smazat veškerá data a média v zařízení či zapnout režim Ztracen.

Jak postupovat při ztrátě iPhonu či jiného zařízení od Applu? Jak postupovat při odcizení iPhonu? Jak najít kradený iPhone nebo iPad? Mám ihned kontaktovat policii či svého mobilního operátora? O postupu, jak najít či zamknout zařízení od Apple se dočtete pod těmito řádky. Upozornění: Pokud není služba FMI před ztrátou zařízení zapnuta, není možné telefon nebo jiné zařízení lokalizovat.

Find_My_iPhone_lokalizace_telefonu

Lokalizuj ztracený iPhone nebo napiš text na displej

Když je služba Hledat iPhone ve vašem ztraceném zařízení zapnutá?

Pomocí aplikace Najít iPhone můžete zjistit polohu svého zařízení a podniknout další akce k jeho získání zpět a zabezpečení vašich dat. Přihlaste se na Macu nebo PC k webu icloud.com/find nebo použijte aplikaci Najít iPhone na jiném iOS zařízení. Lokalizujte své zařízení.

Spusťte aplikaci Najít iPhone a vyberte požadované zařízení, abyste si zobrazili jeho polohu na mapě. Pokud je zařízení nedaleko, můžete na něm přehrát zvuk, který ho vám nebo někomu poblíž pomůže najít. Zapněte režim Ztraceno. Pomocí režimu Ztraceno můžete své zařízení na dálku zamknout čtyřciferným heslem, zobrazit na zamčené obrazovce ztraceného zařízení vlastní zprávu s vaším telefonním číslem a sledovat jeho polohu.

Zamčený ztracený iPhone a sledování pomocí aplikace Najít iPhone na iPadu:

Oznamte ztrátu nebo krádež zařízení místním orgánům činným v trestním řízení. Orgány činné v trestním řízení si mohou vyžádat jeho sériové číslo. Vyhledejte sériové číslo: na původním balení nebo dokladu o nákupu, na webu Můj profil podpory (supportprofile.apple.com), pokud máte zařízení zaregistrované pod svým Apple ID.

iPhone Xs e1538506335783

Smažte své zařízení. Pokud chcete komukoli zabránit v přístupu k datům ve ztraceném zařízení, můžete zařízení na dálku smazat. Když zařízení smažete, všechny vaše informace budou ze zařízení smazány a nebude možné pomocí služby Hledat iPhone zjistit jeho polohu. Po smazání zařízení nelze sledovat. Pokud zařízení po smazání odeberete ze svého účtu, vypne se Zámek aktivace. Tím zařízení umožníte aktivovat a používat jiné osobě.

Co dělat, když je iOS zařízení vypnuté nebo offline?

Pokud je vaše ztracené zařízení vypnuté nebo offline, můžete ho stále uvést do režimu Ztraceno, zamknout ho nebo ho na dálku smazat. Tyto akce se provedou, jakmile zařízení přejde do stavu online. Pokud zařízení v době, kdy je offline, odeberete ze svého účtu, veškeré neprovedené akce týkající se zařízení budou zrušeny.

Jak se vypíná nebo ruší režim Ztraceno?

Režim Ztraceno vypnete zadáním hesla na zamčeném zařízení. Režim Ztraceno také můžete vypnout na webu iCloud.com nebo z aplikace Najít iPhone.

Když služba Hledat iPhone není ve vašem ztraceném zařízení zapnutá:

Pokud jste před ztrátou nebo krádeží svého zařízení nezapnuli službu Hledat iPhone, nelze ji k určení polohy vašeho zařízení použít. Na ochranu svých dat však proveďte následující kroky:

  • Změňte heslo ke svému Apple ID. Změnou hesla k Apple ID můžete komukoli zabránit v přístupu k vašim datům nebo k používání jiných služeb iCloudu (například iMessage nebo iTunes) ze ztraceného zařízení.
  • Změňte hesla pro ostatní internetové účty ve vašem zařízení. Sem mohou patřit e-mailové účty, Facebook nebo Twitter.
  • Oznamte ztrátu nebo krádež zařízení místním orgánům činným v trestním řízení. Orgány činné v trestním řízení si mohou vyžádat jeho sériové číslo. Vyhledejte sériové číslo: na původním balení nebo dokladu o nákupu, na webu Můj profil podpory (supportprofile.apple.com), pokud máte zařízení zaregistrované pod svým Apple ID.
  • Oznamte ztrátu nebo krádež zařízení svému mobilnímu operátorovi. Operátor vám může deaktivovat účet, a zabránit tak volání, posílání textových zpráv a používání datového připojení.

Funkci nalezení iPhonů samozřejmě bude vlastnit i nový iPhone 6S, na který se dostane začátkem září letošního roku. Na prodejní trh přijde i verze iPhonu 6S Plus, kterou by měl následovat i plastový iPhon 6C. Buďme naladěni na další a další informace ze světa jablečných produktů. Připravme si peněženky. Enjoy!

Služba Hledat iPhone je jediný způsob, kterým můžete sledovat ztracené nebo ukradené zařízení nebo zjistit jeho polohu. Pokud není služba Hledat iPhone v zařízení zapnutá před jeho ztrátou, není k dispozici žádná jiná služba společnosti Apple, která by ho mohla najít, sledovat nebo jiným způsobem označit.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet