Novinky ze světa ITSmartphone

Nokia Lumia 610 pro běžné uživatele

Na největším světovém mobilním veletrhu bylo představeno na čtyři desítky zásadních novinek.

Nemohla chybět ani Nokia, jako stále největší evropský výrobce mobilů. Představila velmi zajímavé a lákavé kousky.

Zatímco Lumia 900 usedla na místo sedm set desítky, Lumia 610 míří do té nejlevnější sféry finských Windows Phone přístrojů. Nabídne však veškeré potřebné funkce, které jsou po dnešních zařízeních požadovány.

Na první pohled si všimnete líbivého designu ve stylu Lumia 710, je možné jej získat ve čtyřech různých barevných variacích. Přední straně dominuje 3,7 palcový TFT LCD displej o rozlišení 480 na 800 pixelů. Pod ním leží tři tlačítka, která jsou typická pro Windows Phone 7.5 v jejím případě ve verzi Tango.

Šest set desítka nabízí standardní konektivitu GPS, 3G, Wi-Fi a Bluetooth. Těžko říct, proč Nokia neosadila tento model NFC čipem, který najdeme i u nižších řad nových Finek se Symbianem.

O výkon se stará jedno jádrový křemík s taktem 800 MHz, sekunduje mu 256 MB RAM. Na vaše soubory je připravená kapacita 8000 MB, která postačí téměř každému uživateli. Rodačka z Finska nabídne 5ti megapixelový fotoaparát s autofocusem a LED diodou.

Jedná se o zajímavý smartphone pro nenáročné uživatele, kteří nechtějí vyhazovat za telefon vysoké částky a spokojí se s nižší střední třídou.

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

  Doporučeno pro vás >

  3 x komentář, přidáš se?

  1. Konečně něco pro moji maminu. Ta si takový mobil bude určitě vychvalovat… 😀

  2. Myslím, že většina méně náročných uživatelů tuhle novinku vychválí 🙂

  3. […] aktualizace se jmenuje Tango, můžeme se s ní setkat u Nokie Lumia 610 a ZTE Orbit. Snižuje hardwarové nároky, které jsou u Manga vcelku […]

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky > Novinky ze světa IT