Mobilní telefonyZe světa IT

Nová královna Nokia Lumia 900

Na největším světovém mobilním veletrhu bylo představeno na čtyři desítky zásadních novinek. Nemohla chybět ani Nokia, jako stále největší evropský výrobce mobilů. Představila velmi zajímavé kousky.

Prvním z nich je již známá Nokia Lumia 900, jež byla v Barceloně představena pro evropský trh, tudíž bez podpory LTE sítí. Disponuje 4,3 palcovým ClearBlack Amoled displejem o rozlišení 480 na 800 bodů. Srdcem bijícím v útrobách této finské krásky je jednojádrový čtrnácti set megahertzový čip Qualcomm APQ8055.

lumia 900

Jako u všech Lumií se zde setkáváme s Windows Phone 7.5 Mango. Lumia 900 disponuje vnitřní kapacitou 16 GB, která se bohužel nedá rozšířit, ale tak tomu je u každého přístroje s WP. Operační paměť činí 512 MB. Rodačka z Finska nabídne standardní konektivitu 3G, Bluetooth, Wi-Fi, GPS a micro USB.

Energii čerpá z 1830 miliampérhodinového článku, jež dodá této ladné Fince dost síly na více než den aktivního používání. Fotoaparátem plně dostačuje, disponuje osmi megapixely, foťák je doplněn dvojicí LED diod. Umí nahrávat video v HD rozlišení /720p/. Nové Lumie dostanou aplikaci Nokia Reading. Z jejího názvu je jasné, k čemu se bude používat, bude prostředkem ke čtení elektronických knih, časopisů a novin.

Stane se novou vlajkovou lodí, a tak převezme místo Nokie Lumia 800, od které se nijak razantně neliší, má však vychytávky, které její starší sestra ne.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

2 Komentáře

  1. Každopádně MWC 2012 přineslo hodně novinek, je se na co koukat a hlavně je zapotřebí začít šetřit. 😀

  2. Novinky, tak těmi se to tam jen hemžilo. Každopádně se lidem na MWC určitě líbilo. Bylo tam jistě, že dost zajímavých věcí k shlédnutí. Už se jen bojím, co za parády přinese MWC 2013. 🙂

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Mobilní telefony