> Mobilní telefony> Novinky ze světa IT

Galaxy Nexus a jeho zvláštní strategie

Společnost ABI Research informovala o obchodní strategii, kterou uplatňuje Samsung u svého telefonu Galaxy Nexus, který je dotován americkým operátorem Verizon.

Zjistili, že Jihokorejci u tohoto smartphonu používají LTE čip s poloviční výrobní cenou, než má čip u klasického nedotovaného Nexusu, která činí 23 dolarů. Technologie jenž tento čip používá, je údajně absolutně stejná, jako u jeho dražšího brášky. A tak se prý tato výrobní technologie začne rozšiřovat po celém světě, protože cena s jakou tento čip přichází je nevídaně nízká.

Proč však Samsung tuto strategii uplatňuje?

Snad aby mohl Verizon sám prodávat jeho telefony za ještě nižší dotovanou cenu. Klasický Galaxy Nexus je však stále prodáván s čipem za 50 dolarů,  jihokorejský obr dokonce nedávno uzavřel dvouletý kontrakt se společností, která tyto čipy vyrábí.

ABI Research však neinformovala jen o těchto podivných praktikách, dále také vysledovala, že procesor OMAP 4460,  jenž tento přístroj používá je v benchmarcích a dalších testech naprosto shodný s čipem Exynos, který je používán u některých Samsungů Galaxy S II. Kdyby byl použit shodný čip v obou přístrojích, byly by náklady na výrobu nižší, strategie tohoto giganta ale asi neodhalíme.

Dále se zde objevují informace o zajímavých řešeních, které byly pro tento smartphone připraveny. Například anténa NFC uložená v akumulátoru. Připojení CSR a NFC, které byli vměstnány pouze do jednoho čipu. Toto sdružování se týkalo i Wi-Fi, Bluetooth a příjmu FM.

Martin Kohout
Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony s iOS. Sledujte příspěvky také na > YouTube nebo Twitteru.

    Doporučeno pro vás >

    Komentuj článek

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Další novinky > > Mobilní telefony