Internet

Gmail přihlášení. Pomocí tohoto návodu je to hračka

gmail
Foto: pixabay.com, Tag: Gmail

Chcete si přečíst nové zprávy, ale nemůžete se do své mailové schránky dostat? Jste nově zaregistrovaní či jste ztratili heslo? Google nabízí svým uživatelům nepřeberné množství služeb, a proto může býti někdy trochu obtížné se ve všem zorientovat. Pojďme si teď krok po kroku společně ukázat, jak se do služby Gmail přihlásit, a jak řešit případné problémy.

Jste tu poprvé?

Právě jste se zaregistrovali a teď si lámete hlavu, jak se do služby přihlásit? Nejste ještě registrovaní – nakoukněte do našeho návodu zde. Nebo už dávno službu používáte, jen se potřebujete přihlásit na jiném počítači? Pak postupujte podle následujících kroků.

gmail web
Přihlaste se do Gmailu. #google

1. Otevřete si přihlašovací stránku

Přihlašovací stránka neslouží pouze k přihlášení do Gmailu, ale také ke všem ostatním službám Google. Naleznete ji jednoduše kliknutím na odkaz https://accounts.google.com/, popřípadě můžete ve vyhledávači Google kliknout v pravém horním rohu na modré tlačítko Přihlásit se.

2. Zadejte emailovou adresu

Jako první musíte na přihlašovací stránce zadat svůj email či telefonní číslo. Údaj zadejte do volné políčka a poté klikněte na tlačítko Další. (Chce po vás stránka místo emailu vybrat účet? Poté nejspíš nejste první, kdo se zde k Googlu hlásí. Jak vybrat účet je uvedeno níže.)

3. Zadejte heslo

Nyní zadejte do volného políčka vámi zvolené heslo. A opět klikněte na Další. (Zapomněli jste své heslo? Následujte instrukce uvedené níže.)

4. A jste tam

Jste přihlášeni. Pokud jste vše zadali správně, můžete už s radostí psát svůj první email. Při přihlašovaní přes vyhledávač vás stránka přesměruje zpátky. Pro otevření emailu klikněte vpravo nahoře na rozbalovací menu služeb a zde zvolte Gmail.

Nejste tu první, vyberte účet

Už jste se na vašem počítači dříve k Gmailu přihlašovali, akorát jste se odhlásili? Nebo používáte veřejný účet a na počítači už se dříve přihlašovali jiní lidé? Tak to budete muset nejprve po zadání adresy vybrat účet.

Pokud jste se ke službě Google již v minulosti přihlašovali, bude nejspíš účet zobrazen v nabídce na stránce. V tomto případě stačí pouze na účet kliknout a máte vybráno. Nevidíte svůj účet? Pak zvolte políčko Použít jiný účet. Budete přesměrováni na přihlašovací stránku, kde zadáte svůj email.

Zapomněli jste heslo?

To se občas stane. U Googlu máte několik možností, jak zapomenuté heslo změnit. Stačí na přihlašovací stránce kliknout na Zapomněli jste heslo? a stránka vám nabídne jednu z možností obnovení. Jestliže se vám možnost nezamlouvá, klikněte na Vyzkoušet jiný způsob. Google vám nabídne jinou variantu. Obnovit heslo lze pomocí již dřívějších hesel, mobilního telefonu, bezpečnostní otázky nebo druhé emailové adresy.

Bezplatný Gmail na vlastní doméně definitivně končí

Možnost bezplatného e-mailu se službou Gmail od Google definitivně končí. Co to pro uživatele znamená?

Bezplatnému e-mailu na vlastní doméně zlomily vaz nároky uživatelů

Google už před 10 lety ukončil lidem možnost zdarma využívat službu Google Apps (pozdější G Suite), která umožňovala využívat Google účet a jeho služby včetně právě e-mailu na vlastní doméně.

Důvodem byly hlavně vysoké nároky klientů z korporátní sféry, kteří si původně registrovali variantu zdarma, nicméně je jim v čase přestala vyhovovat a začali potřebovat například nonstop technickou podporu i více prostoru pro své e-maily.

Zájemci tedy mohli už v roce 2012 použít jako náhradu jednak klasický účet Google, který je pochopitelně zcela zdarma, případně si využívání původních Google Apps jednoduše zaplatit. Nemohli si tedy nově již zdarma službu pořídit. A právě to se nyní změnilo.

Google aktuálně tuto volbu uzavírá i pro uživatele, kteří ji měli jako bezplatnou zařízenou už z dřívějška a dosud ji mohli provozovat. Využití bezplatného Gmailu na vlastní doméně tím definitivně končí.

Oficiálně má k ukončení dojít 1. května 2022 a Google už o tomto kroku začal uživatele informovat e-mailem. Google tak volí stejný přístup jako v minulosti další gigant Microsoft.

Alternativy pro bezplatný e-mail na vlastní doméně

Doporučenou alternativou je služba Google Workspace, rovněž placená. Tu si mohou vyzkoušet zájemci v bezplatném režimu až po dobu 2 měsíců. Tato varieta Gmailu na vlastní doméně je primárně zacílena na firemní sektor, nikoli na běžné uživatele. Zdarma jsou pak služby poskytovány výhradně neziskovým organizacím a vzdělávacím institucím.

Pro nekomerční subjekty je tak služba poměrně drahá. Pro tento účel je tak potřeba v případě, že nechcete tolik investovat, hledat jiná řešení, která se však u konkurenčních poskytovatelů najít dají. Jednou z doporučovaných náhrad je například ImprovMX.

Dalším zástupcem „z českých luhů a hájů“ je Email Profi od Seznamu. Výhodou této služby je nepřetržitá podpora v češtině i využití praktického kalendáře. Schránka s neomezenou kapacitou je dostupná zdarma. E-mail je určen firmám, ale i jednotlivcům.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet