Internet

Gmail přihlášení. Pomocí tohoto návodu je to hračka

gmail
Foto: pixabay.com, Tag: Gmail

Chcete si přečíst nové zprávy, ale nemůžete se do své mailové schránky dostat? Jste nově zaregistrovaní či jste ztratili heslo? Google nabízí svým uživatelům nepřeberné množství služeb, a proto může býti někdy trochu obtížné se ve všem zorientovat. Pojďme si teď krok po kroku společně ukázat, jak se do služby Gmail přihlásit, a jak řešit případné problémy.

Jste tu poprvé?

Právě jste se zaregistrovali a teď si lámete hlavu, jak se do služby přihlásit? Nejste ještě registrovaní? Nakoukněte do našeho návodu zde. Nebo už dávno službu používáte, jen se potřebujete přihlásit na jiném počítači? Pak postupujte podle následujících kroků.

gmail web
Přihlaste se do Gmailu. #google

1. Otevřete si přihlašovací stránku

Přihlašovací stránka neslouží pouze k přihlášení do Gmailu, ale také ke všem ostatním službám Google. Naleznete ji jednoduše kliknutím na odkaz https://accounts.google.com/, popřípadě můžete ve vyhledávači Google kliknout v pravém horním rohu na modré tlačítko Přihlásit se.

2. Zadejte emailovou adresu

Jako první musíte na přihlašovací stránce zadat svůj email či telefonní číslo. Údaj zadejte do volné políčka a poté klikněte na tlačítko Další. (Chce po vás stránka místo emailu vybrat účet? Poté nejspíš nejste první, kdo se zde k Googlu hlásí. Jak vybrat účet je uvedeno níže.)

3. Zadejte heslo

Nyní zadejte do volného políčka vámi zvolené heslo. A opět klikněte na Další. (Zapomněli jste své heslo? Následujte instrukce uvedené níže.)

4. A jste tam

Jste přihlášeni. Pokud jste vše zadali správně, můžete už s radostí psát svůj první email. Při přihlašovaní přes vyhledávač vás stránka přesměruje zpátky. Pro otevření emailu klikněte vpravo nahoře na rozbalovací menu služeb a zde zvolte Gmail.

Nejste tu první, vyberte účet

Už jste se na vašem počítači dříve k Gmailu přihlašovali, akorát jste se odhlásili? Nebo používáte veřejný účet a na počítači už se dříve přihlašovali jiní lidé? Tak to budete muset nejprve po zadání adresy vybrat účet.

Pokud jste se ke službě Google již v minulosti přihlašovali, bude nejspíš účet zobrazen v nabídce na stránce. V tomto případě stačí pouze na účet kliknout a máte vybráno. Nevidíte svůj účet? Pak zvolte políčko Použít jiný účet. Budete přesměrováni na přihlašovací stránku, kde zadáte svůj email.

Zapomněli jste heslo?

To se občas stane. U Googlu máte několik možností, jak zapomenuté heslo změnit. Stačí na přihlašovací stránce kliknout na Zapomněli jste heslo? a stránka vám nabídne jednu z možností obnovení. Jestliže se vám možnost nezamlouvá, klikněte na Vyzkoušet jiný způsob. Google vám nabídne jinou variantu. Obnovit heslo lze pomocí již dřívějších hesel, mobilního telefonu, bezpečnostní otázky nebo druhé emailové adresy.

Mohlo by se vám líbit

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Internet