Internet

Google má výpadek v Evropě. Nefunguje Google Drive, YouTube ani další služby

Foto: Google
Hlavní TAG » Google

TIP: Podle několika tweetů na Twitteru lze služby spustit pomocí anonymního okna. Výpadek je vázaný pouze na přihlášené uživatele. Můžete tuto alternativu zkusit, má to svá ale. Další podobné výpadky můžete sledovat přímo na oficiálních stránkach společnosti: Google Workspace Status Dashboard. AKTUALIZACE: Podle aktuálních informací se podařilo Googlu chybu odstranit a služby jsou nyní plně dostupné.

Google služby před hodinou postihl v Evropě velký výpadek. Podle webu Downdetector monitorující funkčnost se jedná o výpadek několika služeb, mezi které patří Google Drive, Classroom, Meet, YouTube, Gmail, ale také blogovací služba Blogger. Nefunkčnost služeb hlásí uživatelé v Irsku, Londýně, Paříži, Berlíně, ale i v České republice.

Podle místa výpadku se může jednat o chybu na straně datacenter Googlu, protože jedno z nich sídlí v Irsku. První výpadky byly monitorovány od času 12:38. Výpadky jsou podle posledních informací globální, nejedná se tedy pouze o evropské uživatele.

Lidé po celé Evropě mají problém s přihlášením, může se jednat o nefunkčnost přihlašovacích serverů. Nebo společnost právě zažívá útok na přihlašovací informace uživatelů. Kdy bude výpadek odstraněný a co přesně se stalo, zatím není jasné. Žádné oficiální prohlášení Google nevydal. K dispozici máme zatím tento tweet, který říká, že společnost o chybě ví a hledá opravu celého problému.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet