Mobilní telefony

Google Pixel 5. Čistý Android a nová specifikace?

Google Pixel logo freebit
Foto: google.com, Tag: Google

Již začátkem roku 2020 začaly unikat informace o možném vzhledu chystané mobilní vlajkové lodi od Googlu, tedy modelu Pixel 5.

Na veřejnost se dostala fotografie pravděpodobného vzhledu jeho, respektive jeho prémiovější verze 5 XL, zadní strany. Její dominantu tvoří trojice fotoaparátů – mělo by se jednat o ultraširokoúhlý objektiv, teleobjektiv a klasickou čočku. V přední části by pak měl zůstat zachován silný rámeček, stejný jako má nynější Pixel 4.

Co se týče specifikace nového Google Pixel 5, tak i zde se už začínají objevovat první spekulace. I když fakt, že tento telefon bude vybaven nejnovějším čipem Qualcomm Snapdragon 865 hraničí téměř s jistotou.

Google Pixel 5
Google Pixel 5. #googlepixel

Naopak spory se vedou o frekvenci jeho displeje – na trhu se už objevují mobily s obrazovkou se 120 Hz, avšak zdá se, že Google zůstane u frekvence 90 Hz, kterou má i současný model smartphonu Pixel.

Pixel 5 bude mít nový Android 11

Změny by se naopak měla dočkat RAM, jež by měla být navýšena ze 4 GB na 8 GB, stejně tak jako celková kapacita uložiště – nově by mělo být k dispozici 128 GB. Nejpřevratnější novinkou by však měla být podpora takzvaného reverzního nabíjení, což je technologie umožňující použití telefonu jakožto bezdrátové nabíječky pro další zařízení. Pokud se v Pixel 5 skutečně objeví, můžete si pomocí tohoto smartphonu dobít třeba své chytré hodinky.

TIP: Nejlepší vlajkový telefon, který si můžete koupit od Googlu

Nejlepší telefony, které si můžete koupit od Googlu.

Google Pixel 5 bude vybaven čistou instalací Androidu 11. Čistá instalace neznamená nic jiného než, že tento operační systém nebude obsahovat žádné uživatelské nástavby a duplicitní aplikace.

Android 11 má přinést integrované nahrávání obrazovky, vylepšení chatovacích funkcí a notifikací, zkvalitnění konektivity s 5G sítěmi a mnoho dalšího. Tento chystaný telefon od Google bude představen koncem tohoto roku, nejvíce se v kuloárech šeptá o jeho uvedení v říjnu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony