Mobilní telefony

Nejlepší vlajkový telefon, který si můžete koupit od Googlu

Foto: Google
Hlavní TAG » Google

Již tradičně bývá období před Vánoci tím, kdy řada výrobců přichází s novinkami, které si potenciálně můžeme nadělit pod stromeček. Co letos stojí za to u Googlu?

O telefonech Pixel

První generaci těchto přístrojů společnost Google představila v roce 2016. Tehdy poprvé uvedla model Pixel a Pixel XL.

Tyto telefony přišly se systémem Android 7.1 Nougat. Funkčnost zajistil procesor Qualcomm Snapdragon 821 společně s 4 GB LPDDR4. Paměť jste si mohli koupit hned ve dvou alternativách, a to 32 GB nebo 128 GB. Displej prvních telefonů disponoval úhlopříčkou 5 palců.

Kontinuitu názvosloví i koncepci nových modelů Google udržel. O rok později tak následovaly Pixel 2 a Pixel 2 XL a v roce 2018 aktuálně prodávané verze Pixel 3 a Pixel 3 XL.

Google Pixel 3a

Jedná se o perfektně vybavený model střední třídy. Telefon nabízí OLED displej 5,6 palce s Full HD rozlišením. Samozřejmě jsou také opatřeny technologí Always ON.

google-pixel-3a
Google Pixel 3a

Funkčnost zajišťuje osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 670 až 2GHz společně se 4 GB RAM. Kapacita interního úložiště činí 64 GB, přičemž u tohoto přístroje není standardní možnost ji rozšířit prostřednictvím micro SD karty.

Zásadní výhodou pro uživatele je zcela jistě to, že do rukou dostávají čistý systém Android bez jakékoli nástavby. Velmi svižný chod představuje vlastnost, která si zaslouží u tohoto telefonu ocenit. Právem si tak tento chytrý mobil vydobyl status jedné z vlajkových lodí Googlu. Google se zároveň snažil i levnější smartphony vybavit stejným fotoaparátem, který máme možnost vidět u dražších modelů.

V kategorii fotomobilů skutečně hledá Google Pixel 3a obtížně přemožitele i ve vyšších cenových hladinách. Precizní snímky zvládá produkovat i přesto, že je na dnešní dobu nezvykle vybaven pouze jedním snímačem.

České uživatele tak nepotěší snad jen skutečnost, že tento telefon se v tuzemsku prodával v některých případech i za částku vyšší než 13 000 Kč. A to i přesto, že odlehčená alternativa původního Pixel 3 sázela i na příznivou cenovku. Vyznavače bezrámečkového trendu také nemusí potěšit silné rámečky, zejména pod displejem a nad ním.

Rozdíl mezi Google Pixel 3 a Google Pixel XL

V zásadě můžeme říci, že se od sebe oba přístroje liší hlavně velikostí. Pixel XL nabídne obrazovku s úhlopříčkou 6 palců. Adekvátně tomu narostly celkové rozměry smartphonu, a to na 160,1 × 76,1 × 8,2 mm.

Větší telefon Google rovnou vybavil také baterií s vyšší kapacitou. Od verze XL tak můžeme očekávat 3 700 mAh.

Pixel-3
Google Pixel 3 a Google Pixel XL

Výkonově i designem se od sebe oba mobily neliší a na právě prodávaných zařízeních proto v tomto směru rozdíl nepoznáte. Hlavní předností v obou případech taktéž zůstává čistý Android a kvalitní fotoaparát.

Google Pixel 4

Na vlně pověsti špičkových telefonů se vezou i nové telefony Google Pixel 4. Prodávat by se měly začít příští měsíc.

Google Pixel 4
Google Pixel 4

A to ve dvou různých velikostech. Navzájem se od sebe oba přístroje budou lišit primárně právě velikostí obrazovky a svými rozměry. Jinak zůstanou parametry opět prakticky totožné. Menší telefon vstoupí na trh s 5,7palcovým displejem, větší pod označením Pixel 4 XL nabídne už 6,3palcový displej.

Také nové smartphony od Google si odnesou nepříjemnou kaňku na jinak rozhodně zajímavé image. Je jí vysoká cena. Nejvybavenější model v našich končinách pořídíte dle aktuálních informací za cenovku startující na 30 000 Kč.

Nejlepší vlajkový telefon, který si můžete koupit od Xiaomi

Mobily, které si můžete koupit od Xiaomi

Z hlediska výbavy se nové mobilní telefony chlubí například technologií Motion sense. Ta je zatím určena například k bezdotykovému ovládání, například pro snížení hlasitosti či pro ztišení telefonu. Motion sense je ovšem i kamenem úrazu.

Nejlepší vlajkový telefon, který si můžete koupit od OnePlus

Ty nejlepší telefony, které si můžete pořídit od OnePlus

Technologie totiž využívá pásmo 60 GHz mmWaves. A právě jeho komerční využití některé státy oficiálně zakázaly.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Mobilní telefony