> Novinky ze světa IT> Software

Nový Android 5 Jelly Bean v létě?

Začínají prosakovat zprávy o nové verzi Androidu, která by měla přijít již v letošním roce. Některé zdroje dokonce tvrdí, že Android 5.0 přijde již v létě. Otázka zní. Proč tak brzy po uvedení ICS?

Pokud se tak opravdu stane a Android 5.0 Jelly Bean vyjde již v letošním roce, máme několik verzí, jak si tuto skutečnost vysvětlit.

První z nich se jeví logicky, ale ne dostatečně pádně. Google není spokojen s odezvou zákazníků a rychlostí updatovaných přístrojů na čtyřku, a tak chce uvést systém, který nebude potřebovat tolik optimalizace. Systému Ice Cream Sandwich však stačí čas, trpělivost a přístrojů s nejnovějším systémem bude jako hub po dešti.

Další možností je skutečnost, že Google nenechá nic náhodě a bude chtít zasadit tvrdou konkurenční ránu Microsoftu, který v té době uvede své Windows 8 pro desktopy a tablety zároveň.

Je také možné, že internetový gigant není spokojen s optimalizací na tablety a uvede systém orientovaný spíše tímto směrem, a tak se vrátí do starých zajetých kolejí, které opustil za velkého aplausu.

Uvidíme, jaká hypotéza se nakonec potvrdí, jestli vůbec nějaká nastane.

Martin Kohout
Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony s iOS. Sledujte příspěvky také na > YouTube nebo Twitteru.

    Doporučeno pro vás >

    Komentuj článek

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Další novinky > > Novinky ze světa IT