Tiskové zprávy

Google přidává do Search Console rychlost stránek

Foto: Google
Hlavní TAG » Google

Rychlý webový zážitek je již dlouho důležitým faktorem uživatelské zkušenosti, který jsme propagovali a obhajovali. Abychom majitelům stránek pomohli v tomto úkolu, ukázali jsme náhled rychlosti v Search Console na Google I/O 2019. Od té doby jsme iterovali všechny zpětné vazby od beta testerů a od dnešního dne jsme zahájili veřejné zavádění této funkce.

Objevování potenciálních problémů s uživatelskými zkušenostmi může být obtížné, zejména na webech s mnoha stránkami. Chcete-li majitelům stránek pomoci, přehled „Rychlost“ automaticky přiřadí skupiny podobných adres URL do segmentů „Rychlý“, „Střední“ a „Pomalý“.

search-console-rychlost-stranek
Google přidává do Search Console rychlost stránek

Údaje jsou založeny na informacích o uživatelských zkušenostech s prohlížečem Chrome, která poskytuje metriky uživatelského dojmu o tom, jak uživatelé Chrome v reálném světě používají a hledají oblíbené destinace na webu.

Sestava klasifikuje adresy URL podle rychlosti a problému, který způsobuje jakékoli zpomalení. Prohlédněte si konkrétní problém a podívejte se na příklady pomalých adres URL, které vám pomohou stanovit priority pro zlepšení výkonu.

Chcete-li získat lepší představu o tom, jaký typ optimalizace lze provést pro konkrétní adresu URL, odkaz odkazuje na nástroj Page Speed ​​Insight, který poskytuje informace o konkrétních příležitostech optimalizace.

Zdroj: webmasters.googleblog.com/search-console-speed-report

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy