Tiskové zprávy

Google přidává do Search Console rychlost stránek

google logo finalni
Foto: Google

Rychlý webový zážitek je již dlouho důležitým faktorem uživatelské zkušenosti, který jsme propagovali a obhajovali. Abychom majitelům stránek pomohli v tomto úkolu, ukázali jsme náhled rychlosti v Search Console na Google I/O 2019. Od té doby jsme iterovali všechny zpětné vazby od beta testerů a od dnešního dne jsme zahájili veřejné zavádění této funkce.

Objevování potenciálních problémů s uživatelskými zkušenostmi může být obtížné, zejména na webech s mnoha stránkami. Chcete-li majitelům stránek pomoci, přehled “Rychlost” automaticky přiřadí skupiny podobných adres URL do segmentů „Rychlý“, „Střední“ a „Pomalý“.

search-console-rychlost-stranek
Google přidává do Search Console rychlost stránek

Údaje jsou založeny na informacích o uživatelských zkušenostech s prohlížečem Chrome, která poskytuje metriky uživatelského dojmu o tom, jak uživatelé Chrome v reálném světě používají a hledají oblíbené destinace na webu.

Sestava klasifikuje adresy URL podle rychlosti a problému, který způsobuje jakékoli zpomalení. Prohlédněte si konkrétní problém a podívejte se na příklady pomalých adres URL, které vám pomohou stanovit priority pro zlepšení výkonu.

Chcete-li získat lepší představu o tom, jaký typ optimalizace lze provést pro konkrétní adresu URL, odkaz odkazuje na nástroj Page Speed ​​Insight, který poskytuje informace o konkrétních příležitostech optimalizace.

Zdroj: webmasters.googleblog.com/search-console-speed-report

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

    Doporučeno pro vás >

    Komentuj článek

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Další novinky > Tiskové zprávy