Ze světa IT

Google vyvíjí svůj tablet s Asusem

Americký gigant plující ve vodách internetu a operačních systémů se rozhodl vytvořit svůj první tablet. A tak logicky začal hledat vhodného kandidáta pro vývoj a výrobu.

Tablet ponese jméno Nexus, stejně jako smartphone, který má již třetí generaci.

Google nexus Tablet

Jeho srdcem bude Qualcomm Snapdragon či Nvidia Tegra 3. Sekundovat mu bude paměť RAM o 2 GB, ponese sedmi palcový displej. V žilách bude kolovat nový Android 4.0 ICS.

Ve hře bylo několik výrobců, ale Google si vybral jednoho, který tento úkol splní více než dobře.

První společností, která padla Američanům do oka bylo tchajwanské HTC, které však odmítlo spolupráci, kvůli tomu, že nechtějí vyrábět nízko nákladový přístroj na úkor jeho kvality a image. Dalším kandidátem se stal Acer, ten má však podle Googlu nízkou úroveň vývoje a nedostatek inovativních inženýrů a vývojářů.

Tím, který se na spolupráci bude podílet, se stal Asus. Na poli Androidích zařízení ostřílený a stále inovující mohykán, jež tento úkol splní více, než uspokojivě. Důkazem jeho schopností je například Transformer Prime.

Tento tablet by se měl stát úhlavním nepřítelem Amozonu Kindle Fire, který nabízí velmi nízkou cenu a hodně muziky k tomu. Cena tabletu by se měla pohybovat okolo dvou set dolarů, což je velmi pěkná částka.

Některé zdroje tvrdí, že tento sedmi palcový přístroj přijde již tento květen, my se spokojíme s tvrzením, že jeho uvedení oslavíme do konce letošního roku.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT