Ze světa IT

Google Stadia míří oficiálně do České republiky. Jaké hry hráčům přinese?

Foto: Google Stadia
Foto: Google Stadia

Konec roku 2020 se nese ve znamení velkých novinek (nejen) pro české hráče. Krátce po příchodu zbrusu nových generací konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X se své velké novinky dočkali i hráči na PC, mobilech a tabletech – pro všechna tato zařízení je totiž určena.

Řeč je samozřejmě o dlouho očekávané multiplatformní streamovací službě Google Stadia, která po roce od svého vydání dorazila konečně i do České republiky.

Co je to služba Google Stadia?

Google Stadia je cloudovou herní službou, která hráčům umožňuje díky streamování hrát ty nejnovější herní tituly v rozlišení 4K při 60 snímcích za sekundu (FPS), a to i na starších počítačích a mobilech. Jak je toho docíleno? Hry běží na serverech Googlu a hráčům se na jejich zařízeních zobrazuje pouze obraz ze hry, což neklade prakticky žádný nárok na jejich hardwarové vybavení.

K tomu, abyste si mohli herní zážitek, který tato služba nabízí, užít opravdu naplno, budete ale potřebovat rychlé připojení k internetu – konkrétně pro nejvyšší kvalitu streamování se neobejdete bez internetu s rychlostí alespoň 35 Mb/s, minimem pro stabilní chod této služby je pak rychlost stahování 10 Mb/s.

google-stadia
Foto: Google Stadia

Jak již bylo zmiňováno, tato služba je multiplatformní, jmenovitě ji můžete využívat na počítačích s prohlížečem Google Chrome, na většině smartphonů s operačním systémem Android 10+ či na tabletech s Chrome OS. V blízké době se pak chystá rovněž podpora zařízení s iOS. 

Zatím jsme poukazovali pouze na přednosti Stadie, avšak ta má také jednu zásadní nevýhodu, a to sice tu, že si všechny hry musíte kupovat přímo v této službě. Pokud jste si tedy některou z her již dříve koupili například na Steamu, budete si ji muset koupit znovu i v Google Stadia. Navíc ceny her ve Stadii nepatří zrovna k těm nejnižším, spíše naopak…

Jaké hry přináší nová Google Stadia?

Nabídka her na Google Stadia je plná aktuálních hitů, mezi největší lákadla patří Assassin’s Creed Valhalla, Red Dead Redemption 2 či 10. prosince vydaný Cyberpunk 2077, jenž byl letos jednoznačně nejočekávanějším herním titulem. Bohužel tato služba trpí na nedostatek starších her, jež ale spadají do kategorie těch legendárních (starší díly GTA apod.), chybí ale bohužel například i nový remake Mafie.

hry google stadia

Jaké další hry si můžete na Google Stadia zahrát?

  • PlayerUnknown’s Battlegrounds – multiplayerová battle royale hra, v níž budete mít za úkol přežít proti desítkám reálných nepřátel na jedné z rozlehlých map 
  • NBA 2K21 – milovníky sportovních her zajisté potěší tento nejnovější basketbalový počin z dílny 2K 
  • F1 2020 – Formule 1 je fenomén, není proto divu, že tituly s tímto brandem patří každoročně mezi nejhranější závodní hry   
  • Far Cry New Dawn – graficky zdařilá first-person střílečka, jež je přímým pokračováním veleúspěšného Far Cry 5 

… a desítky dalších.

Jak si pořídím Google Stadia a kolik stojí?

Pokud vás možnost zahrát si nejnovější herní tituly i na starším PC, notebooku či telefonu natolik zaujala, že zvažujete její vyzkoušení, máme pro vás dobrou zprávu – základní členství Stadia Base je zdarma.

Za všechny hry si nicméně budete samozřejmě muset zaplatit, navíc je omezeno i maximální rozlišení, a to na 1080p. Nedočkáte se ani 60 snímků za sekundu, v rámci bezplatného tarifu na vás čeká pouze 30 snímků za vteřinu.

Druhou z možností je sáhnout po členství Stadia Pro, které již nabízí plné 4K rozlišení a 60 snímků za sekundu. Jeho cena je 259 Kč měsíčně, přičemž prvních 30 dnů je bezplatných. Navíc v rámci této ceny máte možnost si zahrát několik her zdarma, třeba Hitmana 2.

Kde si službu Google Stadia předplatit? Stačí kliknout zde, a budete přesměrováni na oficiální stránky, kde si ji můžete vyzkoušet.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT