Ze světa IT

Google údajně plánuje nový kampus v Silicon Valley s hardwarovým centrem

google pixel 4
Hlavní TAG » Google Pixel

Google patří mezi nejvýznamnější americké společnosti, která hýbe světem a každý se zadrženým dechem sleduje, jaký bude její další krok. Podle CNBC se teď finanční gigant hodlá zaměřit více na elektroniku, a proto vytvoří v Silicon Valley nové hardwarové centrum.

Všichni spíše známe Google z té softwarové stránky např. skvělé aplikace na Anrdroid a iOS, které lze vzájemně propojovat a vševědoucí vyhledavač s technologii Google Lens, díky kterému nám už žádná rostlina není cizí. Již delší dobu si ale můžeme v České republice pořídit i jejich elektroniku, která má opravdu dobré recenze na internetu.

smartphone google
Google plánuje kampus v Silicon Valley s hardwarovým centrem

Jako první se v roce 2016 na trhu objevila série smartphonů Google Pixel, která od svých prvopočátků prošla nejrůznějšími změnami a je již schopná soutěžit s výrobky dalších velkých společností.

První obchod s elektronikou v New Yorku

Google také letos otevřel svůj první obchod s elektronikou v New Yorku a koupil americkou společnost Fitbit, která se nejvíce proslavila svými fitness chytrými hodinkami. Dlouhodobým cílem firmy se tedy stalo získat své klienty ve všech možných oblastech a udržet si je.

Na základě územně plánovací dokumentace, Google svůj nový kampus (tzv. Midpoint) hodlá založit od roku 2018, a to mezi Mountain View a kampusem v San Jose. Nový areál se prý bude skládat z pěti kancelářských budov a všechny budou propojeny jedním mostem. Uvnitř se budou nacházet zasedací a společenské místnosti, mikro-kuchyňky, pásové dopravníky a sklady.

Hned vedle se budou nacházet střediska pro jednotlivá hardwarová oddělení např. pro chytrou domácnost Google Nest. Společnost se ale nehodlá soustředit na jenom a pouze stávající technologie. Naopak chce vyvinout nové.

Google je již dlouhá léta softwarovou mocností, ale nebojí se experimentovat a na poli hardwaru začíná být poměrně velkým soupeřem pro Apple a Samsung. My jakožto potenciální klienti můžeme zatím pouze čekat na to, čímpak nás Google v budoucnu překvapí.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT