Hardware

Hodinky Apple Watch SE. Skoro trojky s procesorem z pětek

apple logo sede final
Foto: apple.com, Tag: Apple

Apple na svém e-shopu nabízí aktuálně Apple Watch 3, nové SE a Watch 6. Šestá generace oproti předešlým hodinkám nabízí měřič okysličení krve díky novým diodám na zadní straně. Získání informací se provádí odrazem světla diod od řečiště krve. Watch 5 ani verze SE tuto možnost nenabízí. Apple Watch SE je ještě ořezanější verzí, než pátá generace hodinek od Applu. A no, samozřejmě stojí méně.

Apple Watch 6 se v 40 mm provedení prodávají od 11 490 Kč, 44 milimetrové stojí stejně. Watch 3 42 mm se prodávají od 5 790 Kč. A novinka v podobě SE verze se začíná prodávat od 7 990 Kč. Je dobré si připomenout, že hodinky Watch SE nemají EKG ani Blood Oxygen (měřič okysličení krve). Nabízejí jen základní funkce.

Watch SE cílí jako doplněk pro uživatele, kteří používají nový iPhone SE. Tedy mají o něco chudší funkce, ale za to nové a výkonné procesory.

Hodinky Apple Watch SE (Foto:apple.com)
Hodinky Apple Watch SE (Foto: apple.com)

Specifikace hardwaru je zajímavá. Funkce však chybí

SE verze hodinek obsahuje výkonný dvoujádrový čip S5 (64bitový). Na trhu se objevilo pouze hliníkové (ALU) provedení s WiFi. Pokud budete mít zájem o LTE, musíte sáhnout po Watch 6. I u těch je nutné zvolit zahraniční provedení, jelikož hodinky do české republiky s LTE nedorazí. Není ještě operátor, který by eSIM karty pro hodinky nabízel.

Pokud si však ze zahraničí dovezete hodinky s podporou LTE, je na nich možné využít SOS hovor. Na tyto hodinky rozhodně nepřecházejte z páté generace. Chybí zde Always ON displej – Watch 5 a 6 jej mají. Jedná se o nový vstupní model pro ty, kteří ještě hodinky nemají a chtějí je vyzkoušet.

U hodinek nechybí detekce pádu a tísňové volání pro větší bezpečí. Apple Watch SE inspirují ke zdravějšímu životu. Informují o všem podstatném a povzbuzují k dodržování zdravých návyků. Umí sledovat srdeční rytmus a upozorní na jeho nepravidelnost.

S novou várkou hodinek i nové řemínky (Foto: apple.com)
S novou várkou hodinek i nové řemínky (Foto: apple.com)

I mytí rukou chce svůj čas – a to v době koronaviru dává ještě větší smysl, než před tím. Apple Watch automaticky poznají, že si myjete ruce a informují o tom, že máte ještě 20 sekund vydržet. Dokonce umí připomenout umýt si je, jakmile přijdete domů. Hodinky si můžete koupit také o něco levněji se slevovým kuponem.

Apple spolu s novou várkou hodinek představil i nové řemínky. Hodinky se teď dají nosit s úplně novými navlékacími řemínky. Ty jsou dostupné ve dvou lehkých, neskutečně pohodlných provedeních – jako měkký silikon a pletený tah. Nemají žádné zapínání ani přezky (bude nabízeno 9 velikostí).

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware