» Hardware

Nejlepší hodinky na trhu? Apple Watch Series 6 mají měřič okysličení krve

apple logo sede final
Foto: Apple

Apple představil na svém posledním eventu nové hodinky. Dvě verze od sebe dělí cena a funkce. Zatímco Watch SE nenabízí senzor okysličení krve, ani EKG nebo stále-svítící displej, Apple Watch šesté generace mají všechny zmíněné technologie. Díky senzoru a aplikaci “Blood Oxygen”, novým povrchovým úpravám pouzdra a watchOS 7. Hodinky za celou éru nabízí dosud nejbarevnější kolekci.

Dva modely Apple Watch Series 6

Apple Watch 6 představují revoluční funkci Blood Oxygen (měřič kyslíku v krvi), která uživatelům poskytuje ještě lepší přehled o jejich celkovém zdraví. Series 6 přináší mnoho pozoruhodných hardwarových vylepšení, včetně rychlejšího čipu S6 (SiP) a dostupného výškoměru nové generace, spolu s dosud nejpestřejší řadou a krásnou paletou nových povrchových úprav a pásků.

Apple Watch Series 6 (Foto: apple.com)
Apple Watch Series 6 (Foto: apple.com)

watchOS 7 přináší Family Setup, sledování spánku, automatickou detekci mytí rukou, nové typy cvičení a schopnost upravovat a sdílet ciferníky, povzbuzovat uživatele kolem sebe, aby byli aktivnější, zůstali ve spojení a lépe zvládali své zdraví novými způsoby.

Apple Watch Series 6 zcela nově definuje, co mohou hodinky dělat,“ řekl Jeff Williams, provozní ředitel společnosti Apple. “Díky výkonným novým funkcím, včetně snímače a aplikace Blood Oxygen, se Apple Watch stává ještě nepostradatelnějším, protože poskytuje další pohled na celkovou pohodu.”

Senzor a aplikace krevního kyslíku

Apple Watch Series 6 rozšiřuje možnosti zdraví předchozích modelů Apple Watch o novou funkci, která pohodlně měří saturaci krve kyslíkem, aby mohli lépe porozumět celkové kondici uživatele.

Saturace kyslíkem, neboli SpO2 představuje procento kyslíku přenášeného červenými krvinkami z plic do zbytku těla a ukazuje, jak dobře je tato okysličená krev dodávána do celého těla. S cílem kompenzovat přirozené odchylky v pokožce a zlepšit přesnost využívá snímač Blood Oxygen čtyři shluky zelených, červených a infračervených LED diod spolu se čtyřmi fotodiodami na zadním krystalu Apple Watch, které měří světlo odražené zpět od krve.

Apple Watch Series 6 mají měřič okysličení krve (Foto: apple.com)
Apple Watch Series 6 mají měřič okysličení krve (Foto: apple.com)

Apple Watch poté používají pokročilý algoritmus zabudovaný do aplikace Blood Oxygen, který je navržen pro měření kyslíku v krvi mezi 70 a 100 procenty. Měření na vyžádání lze provádět jedním klikem. Periodická měření na pozadí se aktivují, když jsou neaktivní měření a během spánku. Všechna data budou viditelná v aplikaci Zdraví a uživatel bude moci sledovat trendy v čase, aby zjistil, jak se mění hladina kyslíku v krvi.

Systém pro hodinky. watchOS 7

Se systémem watchOS 7 mohou uživatelé pozvednout přizpůsobení na další úroveň se sedmi novými možnostmi vzhledu ciferníku, včetně Stresse, Chronograph Pro, GMT a Artist, zatímco mohou objevovat a sdílet nové konfigurace hodinek s ostatními.

TIP na článek: 9 novinek v iOS 14. Pojďme se na ně podívat

Společnost Apple nahrazuje operační systém 13.7 novým systémem iOS 14. Přináší mnoho zajímavých novinek v podobě úpravy hlavní obrazovky nebo třeba vylepšeného překladače jazyků.

Nové funkce pro zdraví a fitness, včetně nízkého dosahu VO2 Max, sledování spánku, automatické detekce mytí rukou a nové typy cvičení, mohou uživatelům pomoci lépe porozumět celkové pohodě. Pohodlně přístupné na zápěstí, Mapy obsahují cyklistické pokyny a Siri nabízející jazykový překlad.

Martin Kohout
BIO » Technologický nadšenec a elektrotechnik. Poslední výkvět Tesly. Mám zkušenosti v technologiích, energetice a přes 12 let jsou mým koníčkem smartphony.

  Doporučeno pro vás »

  4 Komentáře

  1. […] z nich jsou nové hodinky Apple Watch Series 6 (na trhu se objeví i levnější Watch SE) a nový operační sytém pro iPhone – iOS 14. […]

  2. […] Spekulace o možných názvech nových iPhonů neberou mediální konec. To, že se bude jednat o iPhone 12 je víceméně jasné. Apple nám na podzim ale připraví malé překvapení. Nové iPhony se představí hned čtyři. Ano, budou opravdu čtyři a můžeme se těšit na další barevné varianty. Těch jsme se již dočkali u hodinek Watch Series 6. […]

  3. […] Apple Watch 6 se v 40 mm provedení prodávají od 11 490 Kč, 44 milimetrové stojí stejně. Watch 3 42 mm se prodávají od 5 790 Kč. A novinka v podobě SE verze se začíná prodávat od 7 990 Kč. Je dobré si připomenout, že hodinky Watch SE nemají EKG ani Blood Oxygen (měřič okysličení krve). Nabízejí jen základní funkce. […]

  4. […] nově nabízí nové produkty v segmentu chytrých hodinek. Jedná se o hodinky Watch 6 a levnější SE variantu. Watch SE mají stejný procesor, jako u páté generace. Nemají také […]

  Komentuj článek »

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky » Hardware