HardwareZe světa IT

Hodinky: Samsung Galaxy Gear

Chytré hodinky Samsung Galaxy Gear přinesou světu bez pochyby technologickou revoluci. Nejedná se ovšem o první model inteligentních hodinek. Samsung se světu ukázal již se svým modelem podobným hodinkám Sony SmartWatch. Od té doby utekla již nějaká doba a Samsung utíká sedmimílovými skoky. Dohnat ho nestihla ani společnost Apple, které se mu snaží v inteligentních hodinkách marně konkurovat. Jedinou výhodou Applu je to, že jejich produkty jsou v západním světě populárnější.

Samsung Galaxy Gear je ovšem unikát, který nelze porovnávat. Tuto technologii jsme doposud mohli zaznamenat ve sci-fi filmech z budoucnosti, kde lidé komunikují přes hodinky. Tento model hodinek v sobě skrývá skleněný AMOLED displej. Další generace je už plánována pouze s ohebnými displeji. Tato technologie se doposud používala pouze minimálně, nyní ji bude nosit na zápěstí téměř každý uživatel operačních systémů Android, které budou v hodinkách integrovány. Úhlopříčka displeje hodinek je 2,5 palce a rozlišení 320×320 pixelů.

Hodinky Samsung Galaxy Gear

Hodinky lze velmi snadno spárovat s jinými přístroji a to díky Bluetooth nebo NFC. Jedná se o unikátní projekt, do kterého vkládá společnost Samsung velmi mnoho úsilí. Jen těžko lze odhadovat, jestli se běžné telefony stanou v následujících letech přežitkem a nahradí je podobné inteligentní hodinky. Zřejmě největším oříškem je, a vždy bylo, vměstnat velké množství technologie do malého rozměru, který bude tak velký jako běžné náramkové hodinky.

Technologie inteligentních hodinek se přesto pořád rozvíjí a pokud budou hodinky Samsung Galaxy Gear a další modely tak populární, jak se očekává, tak je pravděpodobné, že se do výroby chytrých hodinek pustí i všichni ostatní výrobci elektroniky. Každý krok Samsungu ovšem bedlivě sleduje Apple, který bude zřejmě jeho největším konkurentem i v následujících obdobích.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware