Mobilní telefonyZe světa IT

Honor má vlastní chytré hodinky a telefon s neobvyklým foťákem

honor band zero title

Značka Honor vlastně není samostatným výrobcem, je to dceřiná značka Huawei. Má na svém kontě už pár pěkných telefonů. Nyní přichází s dalším a k němu přidává ještě vlastní chytré hodinky. Na hodinky se podíváme za chvíli, teď si řekněme, jak je to s tím telefonem a co je na něm neobvyklého? Pamatujete si model Oppo N1? Ten měl fotoaparát otočný zepředu dozadu. Tak je tomu i u nového modelu Honor 7i. Kamera má rozlišení 13 MPx. Neotáčí se, ale vyklápí přes vršek telefonu tak, že po vyklopení míří dopředu. Pokud by někoho napadlo, že časté vyklápění se přece musí projevit na konstrukci, tak žádný strach. Honor říká, že kamera by měla zvládnout až 132 vyklopení denně a přiznejme si, že to jí stejně asi nečeká.

Na této fotce je Honor 7i

Vyklápěcí fotoaparát není novinka, obvyklé to ale není

Výrobce tohoto konkrétního snímače je Sony, což samo o sobě slibuje kvalitu. Kamera má BSI senzor, světelnost f 2/0, diodový LED blesk. Ten se nachází na výklopném modulu, takže nasvítí obličej při focení selfies. Dokud mluvíme o fotoaparátu, tak stojí za to zmínit, že spoušť fotoaparátu na boku přístroje je zároveň čtečka otisku prstů. Co se výkonu týče, není na tom 7i vůbec špatně. Volba procesoru padla na Snapdragon 616, ten má osm jader. Čtyři z toho jsou úsporná, taktovaná na 1,2 GHz a další čtyři na 1,7 GHz. Grafiku zvládá akcelerátor Adreno 405. Operační paměť není pevně daná. V levnější verzi bude mít 2 GB a vnitřní úložiště s 16 GB paměti. Dražší varianta už bude pracovat na 3 GB operační paměti a data ukládat do 32 GB paměti. No a kdyby i to bylo málo, vždycky se dá úložiště rozšířit pomocí microSD karet a to až do 128 GB.

honor 7i

Displej má 5,2 palce a FullHD rozlišení

Kromě toho u něj najdete klasickou výbavu zahrnující Bluetooth 4.0, GPS i s podporou GLONASS, nebo třeba NFC. Měl by mít podporu LTE, na jakých frekvencích, to ale zatím nevíme. Čím dál častěji vídáme u telefonů dualSIM a nejinak tomu je i u Honor 7i. Tento model je zatím určen hlavně pro čínský trh. Tam se bude levnější varianta prodávat v přepočtu za 7 400 Kč, za dražší si budou muset zákazníci připlatit a vytáhnout zhruba 8 700 Kč. Dostupnost ve zbytku světa zatím není známá.

Byla řeč i o chytrých hodinkách. Ty se jmenují Honor Band Zero a moc toho o nich nevíme. Co však víme je, že Huawei chytré hodinky umí. Vždyť Huawei Watch jsou krásné a také dobře udělané. Podívejme se, co o Band Zero víme. Mají jednoznačně zajímavý design. Jsou vodotěsné, údajně jde o certifikaci IP68. Mají OLED dotykový displej a umí měřit kroky a monitorovat spánek. Také by měli sloužit jako dálková spoušť k fotoaparátu. Zda to bude fungovat se všemi telefony, nebo jen modely Honor (případně Huawei), tak jako to je u Huawei TalkBand B2, to se uvidí. Jak vyplývá ze slibované kompatibility s Androidem i iOS, tak zde asi nebude systém Android Wear. Na trh by měli přijít v Číně ještě v srpnu a to za cenu 1600 korun. Pokud by se za takové peníze dostaly i na další trhy, včetně českého, jednalo by se o velice zajímavý kousek.

Co říkáte na otočný fotoaparát, nebáli byste se, že se to rozbije? A co chytré hodinky za 1600 Kč, vyměnili byste je za svoje klasické náramkové? Napište nám svůj názor na novinky Honor a diskutujte na naší Facebookové stránce. Když budete mít chvilku, sdílejte článek, vaši známí by si ho také rádi přečetli.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony