Novinky ze světa IT

HP a řada Pavilion přináší nové kusy

HP nedávno představilo několik nových produktů, byly mezi nimi ultrabooky, monitory, ale také klasické notebooky. Snad nejznámější řada HP Pavilion se rozrostla o několik nových zajímavých modelů.

Můžeme se těšit na již tradiční dv sérii. Přibyly ale úplně nové jako je například série m6 a G. V celé řadě Pavilion se setkáme s notebooky v rozpětí od 14 do 17 palců. Jsou postaveny na platformě Intelu i AMD. Všechny notebooky budou vypuštěny na trh 20. června.

HP Pavilion m6

Velmi zajímavý kousek, který na první pohled vypadá jako ryzí ultrabook, jím ale není. Parametry, které striktně určuje Intel nesplňuje.

Nese patnácti palcový monitor. Designově byste ho opravdu zařadili do rodiny ultrabooků, je štíhlý a lehký. Nabídne velkorysý výběr procesorů Intel i AMD a grafických karet NVIDIA. Používá technologii Beats Audio a je doplněný o subwoofer.

HP Pavilion dv Series

Nabídnou zcela přepracovaný subtilní design plný chromovaných prvků. Bude na výběr hned z několika procesorů Intel používajících architekturu Ivy Bridge. Můžeme se také těšit na ergonomickou zapuštěnou podsvícenou klávesnici.

Všechny notebooky série dv dále dostanou Beats Audio pro lepší zvukový projev. Dále se setkáme s volitelnými grafickými kartami NVIDIA. Ceny jsou různé, záleží na určitém modelu. Dv4 a dv5 startují na ceně okolo 550 dolarů dv7 začíná o 250 dolarů výše.

G Series

V této sérii se setkáme se dvěma modely, jsou jimi HP G6 a G7. Měly by ležet na nízké cenové hranici, a tak se nejspíš budou těšit velké úspěšnosti. Budou startovat na cenách 450 a 550 dolarů, přibližně deset tisíc korun.

Všechny výše zmíněné modely by se měly objevit na našem trhu v průběhu letošního roku.

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

    Doporučeno pro vás >

    Komentuj článek

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Další novinky > Novinky ze světa IT