Mobilní telefonyZe světa IT

Nové HTC 10 je na světě – sází na rychlý fotoaparát a pořádné audio

HTC 10 cover
Perfume - HTC 10 - Lifestyle Images

Je to tu, už i HTC hodilo své želízko do ohně pro rok 2016. Tak jak jsme očekávali, nový model se jmenuje HTC 10. HTC hlásá do světa, že síla jeho nové vlajkové lodi tkví v tom, že celek je víc, než souhrn jeho částí. Bojuje o své místo na slunci především silným fotoaparátem a kvalitním audiem.

Perfume - HTC 10 - Lifestyle Images

HTC 10 bude telefon pro audiofily a mobilní fotografy

HTC je smartphone v kovovém těle, které má přední hrany broušené tak, aby pohodlně navazovaly na displej, který tvoří jediný kus skla. Tělo si udrželo tloušťku pěkných 9 mm. Celý telefon váží 161 gramů. Displej má velikost 5,2 palce a rozlišení 2560 x 1440 obrazových bodů, při hustotě pixelů 564 na palce.

HTC sází na letošní hit v oblasti procesorů, takže vsadilo do modelu 10 Snapdragon 820 a 4 GB RAM. O výkon tedy, zdá se, nouze nebude. Na trh se dostanou dvě verze, první bude mít vnitřní úložiště 32 GB a druhá 64 GB. Naštěstí se HTC nevzdalo podpory microSD karet, za což ho spousta fanoušků pochválí.

Na trh přijde telefon s Androidem ve verzi 6 a nadstavbou HTC Sense. HTC si zřejmě uvědomuje, jak je bloatware pro uživatele otravný, takže zapracovalo na jeho redukci. Prostředí také nabízí cosi, co se nazývá Freestyle Layout. To má umožnit umisťování widgetů a ikon mimo standardní mřížku, jejich vrstvení  a seskupovaní.

Vraťme se na okamžik k výkonu, technologie Boost+ snižuje spotřebu energie a upravuje výkon podle aktuální potřeby. Smart boost optimalizuje využívání paměti, Game battery booster zase snižuje spotřebu během hraní her a PowerBotics sám vyhledává a vypíná aplikace, které si berou nestandardně hodně energie. Společně by tak tyto funkce měly dostat z 3000 mAh baterie maximum. Pokud se přece jen vybije, je tu Quick Charge 3.0. HTC zvolilo pro „Desítku“ USB typu C.

Kamera je pro úspěch HTC 10 naprosto zásadní, přiznejme si, že konkurence je letos veliká. Najdeme zde senzor s 12 miliony UltraPixelů, které mají velikost 1,55 µm. Kamera je vybavená laserovým ostřením, které se dá využít i při sekvenčním snímání. Fotoaparát se spustí za 0,6 vteřiny. Kdo si rád při focení hraje s nastavením, ocení Pro Mode, který umožní ukládání ve formátu RAW. Světelnost zadní i přední kamery je f1,8. Na přední nahrajete video 1080p, ta zadní to zvládne ve 4K rozlišení.

Hi-Res audio je další zbraň v rukávu „Desítky“.  Nejen, že dokáže nahrávat 24bitové audio, ale také se zaměřuje na kvalitní přehrávání zvuku. Sluchátkový zesilovač by měl mít až 2x větší výkon a dokáže upscalovat z 16 na 24 bitů. To, spolu s novým D/A převodníkem vytváří až 10x méně zkreslený zvuk.

Kvalitní audio znamená i kvalitní sluchátka:

Každý uživatel si navíc může díky systému Personal Audio Profile vytvořit svůj vlastní zvukový profil tak, jak mu to vyhovuje. Systém pak upravuje zvukové frekvence pro každé ucho zvlášť. Hlasitý poslech zajišťují dvoupásmové reproduktory HTC BoomSound Hi-Fi edition. Ty mají oddělené basové a výškové měniče.

Dostupnost, ani cenu zatím HTC pro český trh neoznámilo, jakmile bude zveřejněna, budeme vás informovat. Prozatím nám můžete do komentářů napsat, jak se vám „Desítka“ líbí a jak si myslíte, že si bude stát vedle ostatních titánů tohoto roku.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony