Mobilní telefonyZe světa IT

Nástupce Ska jménem HTC Desire C

V minulosti jsme informovali o novince tchajwanského výrobce mobilních telefonů, která sice není zase tak atraktivní z pohledu výkonu a velikosti, zato nabídne punc značky, kvalitní zpracování a nízkou cenu. Z této krátké charakteristiky už nejeden mobilní nadšenec pozná, že se bavíme o HTC a jeho novém modelu HTC Desire C.

HTC Desire C

Tento telefon je nástupcem oblíbeného Wildfiru S. Je zvláštní, že HTC opouští původní modelového pojmenování a zařazuje tento smartphone do řady Desire. Novinka na první pohled připomíná zmenšeninu současné vlajkové lodi z tchajwanu, HTC One X, a designovými prvky jde ruku v ruce s novým trendem, který HTC nastavilo.

Oproti svým předchůdcům si hadwarově téměř nešplhlo, můžeme alespoň doufat, že novější technologie výroby stejných komponent dosáhne lepších výkonů. Disponuje zobrazovačem o velikosti 3,5 palce. Bijícím srdcem mu bude jednojádro taktované na 600 megahertzů.

Dále nabídne 4 gigabajty interní paměti, NFC, slot pro microSD karty a 25 GB místa zdarma v Dropboxu. Pro focení je připraven pětimegapixelový fotoaparát, který svým výkonem bohatě postačí každému, kdo nemá zapotřebí vytvářet umění.

Největší změnu nástupce doznal v systému. Ten přichází s nejnovější verzí Androidu 4 Ice Cream Sandwich. Desire C se začíná prodávat ve Velké Británii za cenu 150 liber /5000 Kč/. Uvidíme za jak dlouho se dostane do našich končin a jak si povede.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

1 Comment

  1. Moj HTC Desire C a to asi vsetky ma uz nainstalovane aplikacie, ktore nechcem a pochybujem, ze niektore vobec budem pouzivat. Da sa to dat nejako prec?

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony