Mobilní telefonyZe světa IT

Odolný telefon od HTC: Infobar A02

Společnost HTC chce na únorovém MWC představit vlajkovou loď – HTC M7. Nicméně rozšiřuje i své japonské konexe s modelem Infobar A02, který bude dostupný v Japonsku během prvního kvartálu roku 2013. S prodejem v České republice se zatím nepočítá. Na designu výrobku se podílela společnost iida, i přestože je telefon vodě a prachu odolný, si však dokázal zachovat relativně střídmý vzhled.

Odolný smartphone HTC Infobar A02

Jelikož je toto zařízení postaveno na OS Android 4.1, dalo by se očekávat, že HTC použije svou grafickou nadstavbu Sense  – Infobar má však své vlastní rozhraní, iida UI 2.0 (dále lze zmínit „vylepšovač“ zvuku Beats Audio). Design dělala již zmíněná firma iida a HTC je v tomto případě pouze výrobcem hardwaru.

Zařízení bude dostupné ve třech barvách: bílé, červené a modré. Co se výkonu týká, nejedná se o žádný low-end, ba naopak. Srdcem přístroje je čtyřjádrový procesor Qualcomm S4 Pro, taktovaný na 1.4 GHz, s grafickým akcelerátorem Adreno 320, doplněný o 1 GB RAM. Prostor pro uživatelská data tvoří 16 GB interní paměti, která lze pomocí microSD karty rozšířit o dalších až 32 gigabytů. Do přístroje byl osazen 4,7 “ displej o rozlišení 1280 x 720 pixelů.

Z další výbavy nelze opomenout 8 MPx fotoaparát, schopný natáčet video ve Full HD a čelní kamerka pro videohovory s úctyhodným rozlišením – 2,1 MPx. O spojení se světem se postará Bluetooth ve verzi 4.0, WiFi (podporující všechny moderní standardy) nebo  rychlé LTE sítě. V odolném telefonu je umístěna baterie s kapacitou 2100 mAh, která by měla zaručit výdrž až 15 hodin aktivního používání. S ohledem na odolnou konstrukci a celkem kapacitní baterii překvapí hmotnost 145 gramů.

Pro uživatele, kteří hledají smartphone s odolnější konstrukcí a přitom chtějí i výkon, se jedná o perfektní volbu. Cena výrobku zatím nebyla stanovena, ale vzhledem k výbavě přístroje lze očekávat cenu kolem 500 $. V komentářích pod příspěvkem, nebo na G+ stránkách, se s námi prosím podělte o své dojmy z tohoto přístroje. Koupili by jste si šedý dovoz z Japonska?

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Mobilní telefony