HardwareMobilní telefonyZe světa IT

HTC nezklamalo, přichází One M9

htc logo hd

Dnešním dnem začala neoficiálně konference MWC 2015 v Barceloně. Mohli jsme vidět konference od Aceru, LG či Huawei. Přijde na řadu i Samsung. My se ale momentálně zaměříme na HTC, které před chvilkou prezentovalo své nové výrobky. A není to jen smartphone, jak se spekulovalo, je toho o mnoho více, pojďme se podívat! „All new HTC M9“ – touto větou začala předváděcí část nového telefonu s název HTC One M9.

Co je nového, byly první informace pravdivé? Máme tady před sebou opět unibody konstrukci. Uvnitř telefonu tepe křemíkový procesor Snapdragon 810 od Qualcommu, kterému bude pomáhat 3GB operační paměti RAM. Na data je připraveno 32GB vnitřní paměti s možností ji rozšířit pomocí paměťových karet microSD do kapacity 128GB. Displej se od loňského modelu nezměnil, máme tady velikost 5 palců s Full HD rozlišením.

HTC One M9 Gold

Možná je to málo oproti QHD displejům, které používá Samsung, LG a jiní výrobci, osobně si myslím, že HTC zvolilo správnou cestu. Zaměříme-li se nyní na vzhled telefonu, můžeme si povšimnout rozdělených tlačítek na Volume a Power tlačítka na pravé straně. Za toto řešení si HTC zaslouží pochvalu. Změnou také prošly oba fotoaparáty. Zadní už není ultrapixelový, má rozlišení 20 MPx (f/2.2) a standardní dvojitý blesk. Přední kamera propůjčí 4 MPx – UltraPixely (f2.0) a podle Tchajwanců výsledné snímky mají být o 300% prosvětlenější, než s jinými fotoaparáty na přední straně.

Jak jsme již u řady One zvyklí na přední stereo reproduktory BoomSound, tak je najdeme i zde, ovšem doplněné o certifikaci Dolby Surround 5.1 s přímou podporou 24bitového High-Definition zvuku díky Qualcomm Immersive Audio. V oblasti konektivity má smartphone podporovat veškerá LTE pásma, dále Bluetooth ve verzi 4.1 s AptX, Wi-Fi a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz) a HTC Connect pro streamování obsahu. O energii se bude starat akumulátor s kapacitou 2840 mAh. Telefon bude mít v sobě OS Android ve verzi Lollipop s grafickou nadstavbou Sense 7.0, o které, kromě nových možností customizace, nám moc neřekli.

Rozměry tohoto smartphonu jsou 144,6 x 69,7 x 9,6 mm. Globální prodej má začít v půlce března za cenu v přepočtu 16 tisíc korun. Dostupný bude ve 4 barevných variantách, černá, stříbrná, růžová a zlatá. Samozřejmě tchajwanské HTC nezapomnělo ani na příslušenství. Jedná se o novou generaci krytu DotView a nový kryt s názvem Active Case, který splňuje certifikaci IP 68.

HTC Re Grip

Dnes jsme se dočkali i představení nového fitness náramku s názvem Re Grip, který je určen pro sportovce a běžce. Náramek obsahuje nejrůznější senzory včetně GPS na sledování polohy. Náramek bude možné spojit jak s Androidem tak i s iOS pomocí Bluetooth ve verzi 4.0. Displej je monochromatický, flexibilní s rozlišením 32 x 160 pixelů a úhlopříčkou 1,8 palce.

Náramek splňuje certifikace IP 67. Energii mu bude dodávat baterie o kapacitě 100 mAh, výdrž by se měla pohybovat okolo dva a půl dne, při zapnuté GPS okolo 5 hodin, což není mnoho. Dodávat se bude ve 3 rozměrech. Cena je stanovena na v přepočtu 4 900 korun a začne se prodávat na jaře v USA. Kdy bude k prodeji na dalších trzích není známo.

HTC Re Vive

Velké překvapení ze strany HTC se staly brýle pro virtuální realitu ve spolupráci s Valve. Helma v sobě obsahuje přes 70 senzorů a bude s ní možné se pohybovat v kompletím rozsahu 360°. Obraz má být streamován na frekvenci 90 Hz. Pro ještě lepší zážitek má HTC dodávat sadu bezdrátových ovladačů, půjde to ovšem i bez nich neboť brýle dokáží snímat i pohyb rukou.

Jedná se zatím o AR prototyp kdy HTC spolupracuje i s HBO, Google a jinými velkými společnostmi. Více informací se o tomto projektu dozvíte na stránkách www.htcvr.com. Dostupné budou na jaře tohoto roku pro vývojáře, pro spotřebitele by se na trhu měly objevit před Vánoci tohoto roku. Že by se jednalo o předvánočního Ježíška? Možná to stihnou. Přejeme mnoho úspěchů!

Jak se vám nové produkty od HTC líbí? Máte zájem žít ve stylu fitness s novým gripem od HTC? Těšite se na virtuální realitu v podobě brýlí Vive? Určitě se o své první dojmy podělte do komentářů pod touto novinkou. Co nového MWC 2015 přinese? To se nechme překvapit.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware