Mobilní telefonyZe světa IT

Huawei pošle obří smartphone Mate 8 i na český trh (CES)

huawei ces

Huawei představilo model Mate 8 už v listopadu roku 2015, ale nyní ho znovu ukazuje na veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas. Dobrá zpráva je, že telefon přijde i na český trh a nebude to za dlouho. Bohužel ale přichází s cenovkou, která spoustu zájemců odradí. Cenou se totiž dostává do teritoria, které ještě nedávno patřilo pouze iPhonu. Co všechno Huawei Mate 8 umí?

Mate 8_ side-front_Silver general

Vyrobený je z leteckého hliníku s displejem broušeným diamantem

Obří telefon s 6 palcovým IPS-NEO LCD displejem je vyrobený z leteckého hliníku. Velký displej s rozlišením 1920 x 1080 bodů chrání diamantem broušené sklo. Poměr velikosti displeje k zařízení je krásných 83 %. Vzhledem k velikosti displeje se přímo nabízí užití Split-screen modu, který zde je. Díky němu je možné pracovat se dvěma aplikacemi najednou.

Telefon je chráněn pomocí otisku prstu svého majitele. Nový kruhový snímač by měl mít údajně až o 100 % rychlejší reakci a tím pádem i odemknutí zařízení. Telefonem je možné i platit a to hned pomocí dvou standardů. Je tu Fast Identity Online (FIDO) a Android M Standarts. Procesor v telefonu zvládá šifrování celé paměti telefonu, a to v reálném čase. Zvolený procesor je Kirin 950. Jeden z jeho předchůdců, Kirin 930, byl v námi testovaném Huawei P8 a dodával mu více než dost výkonu. Nový procesor by tak měl být ještě lepší. Huawei dovnitř umístil 3 GB operační paměti.

Huawei-Mate-8-Silver

Nový a lepší snímač otisků prstů by měl být až o 100 % rychlejší

Výkon spotřebovává energii, proto je Mate 8 osazen baterií s kapacitou 4000 mAh, která slibuje výdrž při běžném použití více než dva dny. Fotit dokáže Mate 8 pomocí 16 MPx fotoaparátu na zadní straně, kterému pomáhá dvojtónový LED blesk. Pro konferenční hovory se bude hodit technologie Super Hand-Free 3.0  a tři mikrofony, které umí zaznamenat zvuk ve vzdálenosti 3 metrů a potlačit okolní ruch.

Smartphone Huawei Mate 8 přijde na český trh v druhé polovině prvního čtvrtletí 2016 a zájemci za něj zaplatí od 15 590 Kč s DPH.

Huawei-Mate-8-infografika

Obrovská obrazovka a masivní výkon

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony