HardwareZe světa IT

Huawei se moc nepředvedl, ale předvedl MateBook (MWC)

Huawei MWC 2016
Huawei MWC 2016

Dnes na MWC 2016 v Barceloně společnost Huawei představila svůj nový tablet MateBook. Nelze ovšem opomenout mírně chaotický začátek a v porovnání se společností LG, která ve stejnou dobu představovala svou vlakovou loď LG G5, lehce neprofesionální průběh online přenosu. Před těmito „kaňkami“ bohužel nelze přivřít oči a podepsali se na celkovém dojmu z akce.

Mate Book. Bude opravdu konkurencí pro Surface Pro 4?

Mate Book. Bude opravdu konkurencí pro Surface Pro 4?

Odkloňme se od pocitů a domněnek a pojďme se podívat na novinku, která přichází na trh s plánem, konkurovat zařízením jako je Microsoft Surface Pro 4. Jméno onoho statného rytíře je MateBook a jedná se o první 2v1  zařízení  výrobce, které běží na platformě Windows 10. Zdá se, že zařízení už od prvních návrhů má být alternativou k různým konvertiblům a 2v1. Primárně však, jak bylo již zmíněno, proti Surface Pro 4. Výhodou proti němu je například nižší hmotnost, tenčí tělo a využití nového USB-C portu.

Tablet MateBook disponuje 12″ IPS obrazovkou s rozlišením 2160 x 1440 pixelů. Operační paměť nabídne až 8 GB a pro data je k dispozici celých 512 GB. Lze ho umístit do základny, která slouží jako klávesnice a kryt zároveň. Další rozšíření v podobě USB portů nebo baterie bychom v přídavné klávesnici hledali marně. Pokud je MateBook stavěn jako konkurent pro Surface, proč nezmínit například nepatrné výhody v podobě hmotnosti, která je, spolu s tloušťkou, cca o 20% nižší. MateBook váží pouhých 640g. Další vlastností, kterou má navíc je integrovaný snímač otisků prstů. Ten lze využít pro rychlý přístup k zařízení.

Abychom jen nevychvalovali, je nutné zmínit slabší procesor. MateBook je osazen „jen“ procesorem z řady Core M. Výrobce zde tedy nezvolil Core i5 či i7. S ohledem na konkurence schopnou cenu je to ovšem pochopitelné. Spolu s MateBookem bude na trhu dostupné i příslušenství MateDock. Adaptér, které nabídne například USB 2.0, připojení pro externí monitor (VGA a HDMI) nebo ethernetový konektor. Dalším bude MatePen stylus, který v sobě bude ukrývat i laserové ukazovátko. Samotný stylus rozlišuje až 2048 úrovní tlaku a nemá žádné zpoždění. Je tedy velice citlivý.

Cena základní konfigurace (Core m3, 4GB RAM a 12 GB HDD) po uvedení na trh, by se měla pohybovat okolo $699. Samotný prodej je plánován na druhou polovinu roku 2016. Příslušenství v podobě klávesnice, MateDock a Mate Pen přijde na dalších $277 (Klávesnice $129, MateDock $89 a MatePen $59).

Jistě jste si všimli spojení „základní konfigurace“. Je tomu opravdu tak, MateBook bude k dostání celkem v šesti variantách. Je otázkou zda se jedná spíše o rozlišení podle cílových trhů nebo budou všude dostupné všechny varianty. Cena začíná na 699 dolarech a končí na 1599.

Jak se vám novinka zamlouvá? Je to podle vás zdatný konkurent pro Microsoft Surface Pro 4? Podělte se s námi o vaše dojmy z MateBooku.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware