Tiskové zprávy

iOS 15 jako bezplatná aktualizace softwaru již ke stažení

ios 15
Foto: apple.com, Tag: iOS

iOS 15 představuje nové způsoby, jak zůstat ve spojení, výkonné aktualizace, které uživatelům pomáhají soustředit se a prozkoumávat je, a inteligentní funkce, díky nimž s iPhonem zvládnete více.

Aktualizace FaceTime poskytují přirozenější videohovory, Focus pomáhá uživatelům omezit rozptýlení, nové funkce, jako je Live Text, využívají inteligenci v zařízení k zobrazování užitečných informací, upgrady Map poskytují zcela nové způsoby navigace po světě a mnoho dalšího. iOS 15 je dnes k dispozici jako bezplatná aktualizace softwaru.

Vylepšení pro přirozenější volání FaceTime

FaceTime je důležitější než kdy jindy, protože poskytuje uživatelům způsob, jak se snadno spojit s lidmi, na kterých jim nejvíce záleží. Díky výkonným aktualizacím audio a video funkcí FaceTime budou hovory přirozenější a živější. S prostorovým zvukem zní hlasy ve skupinovém volání FaceTime, jako by přicházely ze směru, ve kterém je osoba na obrazovce, zatímco Wide Spectrum umožňuje, aby prošel každý kousek zvuku na pozadí. Režim Portrét v aplikaci FaceTime, inspirovaný úžasnými portrétními fotografiemi pořízenými na iPhonu, rozostří pozadí uživatele a zaostří jej.

Izolaci hlasu, široké spektrum a režim Portrét lze použít také u aplikací třetích stran, jako jsou Webex, Zoom a WhatsApp. Skupina FaceTime dává možnost zobrazit účastníky na dlaždicích stejné velikosti v novém zobrazení mřížky.

iOS 15 jako bezplatná aktualizace softwaru již ke stažení
iOS 15 jako bezplatná aktualizace softwaru již ke stažení

Hovory FaceTime nyní přesahují rámec zařízení Apple, takže lidé používající zařízení Android nebo Windows se mohou připojit prostřednictvím svého webového prohlížeče. Volání FaceTime na webu zůstávají šifrována end-to-end, takže není ohroženo soukromí. Chcete-li zahájit hovor, uživatelé zařízení iPhone, iPad a Mac jednoduše vytvoří odkaz na FaceTime a sdílejí jej prostřednictvím zpráv, kalendáře, pošty nebo aplikací třetích stran, což vám usnadní spojení s přáteli a rodinou.

Později na podzim SharePlay přinese uživatelům nový způsob sdílení zážitků s přáteli a rodinou během hovoru FaceTime, jako je společné poslouchání písniček, sledování televizního pořadu nebo filmu, společné cvičení nebo sdílení obrazovky pro zobrazení aplikace.

SharePlay bude fungovat s aplikacemi jako Apple Music, Apple TV+a Apple Fitness+, stejně jako Disney+, ESPN+, HBO Max, Hulu, MasterClass, Paramount+, Pluto TV, SoundCloud, TikTok, Twitch a mnoha dalšími. Ke službě SharePlay lze přistupovat prostřednictvím zařízení iPhone, iPad a Mac a pomocí sdílených ovládacích prvků přehrávání může kdokoli v relaci SharePlay přehrávat, pozastavovat nebo přeskakovat. SharePlay se dokonce rozšiřuje na Apple TV, takže uživatelé mohou sledovat pořady nebo filmy na velké obrazovce.

Více způsobů, jak zůstat ve spojení se zprávami

Sdíleno s vámi je nová sekce, která se zobrazuje v aplikaci Fotografie, Safari, Apple News, Hudba, Podcasty Apple a v aplikaci Apple TV a zobrazuje fotografie, články, hudbu a další obsah sdílený přáteli a rodinou ve Zprávách. Sdíleno s vámi automaticky zobrazuje sdílené fotografie v aplikaci Fotky, zprávy v Apple News a další relevantní obsah v odpovídající aplikaci. Sekce Sdíleno s vámi ukazuje, kdo obsah odeslal, a usnadňuje zobrazení související zprávy a restartování konverzace.

V iOS 15 přináší Memoji uživatelům ještě více způsobů, jak se vyjádřit vícebarevnými pokrývkami hlavy, více styly brýlí a novými možnostmi přístupnosti včetně kochleárních implantátů, kyslíkových trubic a měkké helmy. Samolepky Memoji lze přizpůsobit více než 40 možnostmi oblečení a devíti novými pozicemi nálepek, včetně shaka, ruční vlny a momentu žárovky.


Výkonné nástroje, které vám pomohou soustředit se během dne

iOS 15 představuje Focus, nový způsob, jak pomoci uživatelům omezit rozptýlení filtrováním oznámení podle toho, na co se chce uživatel v daném okamžiku zaměřit. Work Focus lze například nastavit během pracovní doby tak, aby umožňoval pouze oznámení od spolupracovníků a aplikací, které se používají pro práci, Personal Focus lze použít při přestávce s přáteli a rodinou nebo Fitness Focus může pomoci uživateli zůstat v zóně při dokončení tréninku.

Uživatelé mohou vytvořit vlastní Focus nebo vybrat poskytnuté Focus, které pomocí inteligence na zařízení navrhuje, která oznámení od lidí a aplikací jsou povolena. K dalšímu rozšíření schopnosti zaostřování mohou uživatelé vytvářet vyhrazené stránky na domovské obrazovce s příslušnými aplikacemi a widgety, které odpovídají konkrétnímu Focusu.

Při používání Focusu se kontaktům ve Zprávách a podporovaných komunikačních aplikacích třetích stran, jako je Slack, automaticky zobrazuje stav, aby věděli, že nepřerušují. Uživatelé dokonce dostanou návrhy na zapnutí Focusu na základě faktorů, jako je denní doba nebo poloha, a když je Focus nastaven na jednom zařízení Apple, automaticky se použije na všechna zařízení Apple uživatele.

Svěží nový vzhled oznámení

Oznámení byla přepracována, přidány kontaktní fotografie pro lidi a větší ikony pro aplikace, které je ještě snadněji identifikují. Souhrn oznámení je soubor oznámení doručovaných každý den v naplánovaných časech určených uživatelem.

Další funkce:

  • Siri přidává možnost Oznámit oznámení na AirPodech a možnost uživatelů sdílet to, co je na jejich obrazovce, pouhým dotazem. Siri lze nyní povolit v příslušenství HomeKit třetích stran, takže uživatelé HomePod a HomePod mini mohou snadno a bezpečně požádat Siri o odeslání zprávy, nastavení připomenutí nebo o odeslání zprávy Intercom do rodiny z více zařízení v domácnosti.
  • iCloud+ kombinuje vše, co uživatelé na iCloudu milují, s novými prémiovými funkcemi, včetně Hide My Email, rozšířené podpory HomeKit Secure Video a nové inovativní služby ochrany soukromí na internetu, iCloud Private Relay. Aktuální předplatitelé úložiště iCloud budou automaticky upgradováni na iCloud+ bez dalších nákladů . Všechny plány iCloud+ lze sdílet s lidmi ze stejné skupiny Family Sharing, aby si každý mohl užívat nové funkce, úložiště a vylepšené prostředí, které služba přináší.
  • Zdraví získává novou kartu sdílení, která umožňuje uživatelům sdílet svá zdravotní data s rodinou, pečovateli nebo pečovatelským týmem. Trendy poskytují uživatelům způsob, jak zaměřit pozornost na smysluplné změny v osobních zdravotních metrikách, a Walking Steadiness je nová metrika, která posiluje lidem, aby proaktivně zvládli riziko pádu. Uživatelé mají také možnost ukládat ověřitelné záznamy o očkování nebo COVID-19 přímo do aplikace Zdraví, aby k nim měli kdykoli snadný přístup.
  • Translate přidává novou funkci Auto Translate, která automaticky detekuje, kdy uživatel začne mluvit, a překládá řeč bez klepnutí na tlačítko mikrofonu, což umožňuje přirozenější tok konverzace mezi jazyky. Celosystémový překlad umožňuje přeložit text kamkoli na iPhone jeho výběrem a klepnutím na Přeložit.
  • Díky novému nastavení iPhonu je zahájení práce s iPhonem bezproblémové než kdy dříve. Stávající uživatelé iPhonu mohou dočasně zálohovat data na iCloud – i bez předplatného – a snadno tak přenést svá data na nový iPhone. Pro ty, kteří se na iPhone poprvé přestěhují, vylepšené prostředí Move to iOS snadno přenáší fotoalba, soubory, složky a nastavení Usnadnění, takže iPhone se cítí osobní hned od začátku.
  • Mezi funkce přístupnosti patří schopnost podrobněji prozkoumávat lidi, objekty, text a tabulky v obrazech pomocí VoiceOver a nové zvuky na pozadí se nepřetržitě přehrávají na pozadí, aby zamaskovaly nežádoucí okolní nebo vnější hluk. Zvukové akce přizpůsobují funkci Switch Control tak, aby fungovala se zvuky v ústech, a uživatelé si mohou přizpůsobit nastavení velikosti zobrazení a textu podle aplikace. Apple také přináší podporu pro rozpoznávání importovaných audiogramů – grafů, které ukazují výsledky testu sluchu – do ubytování sluchátek.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Tiskové zprávy