Mobilní telefony

iPhone 14 na dosah. Jakou specifikaci můžeme očekávat?

iphone
Foto: apple.com, Tag: iPhone

Představení nových iPhonů je zatím poměrně daleko. Informace o specifikacích novinky však už internetem kolují. Na co (možná) dojde?

Nové iPhony budou ve dvou výbavách se staršími procesory

Zjednodušeně řečeno by nové telefony prakticky měly nabídnout dvě velikosti a dva výbavové stupně. Z nabídky má vypadnout zmenšený model mini, který podle aktuálních čísel společnosti Apple nezaznamenal mezi nakupujícími úspěch.

Co se týče specifikací nového mobilu, prožili si fanoušci hned jedno zklamání, a to ohledně procesoru. Určitě nemůžeme očekávat použití M1 čipů.

iPhone-14
iPhone 14 na dosah. Jakou specifikaci můžeme očekávat?

Hovoří se o tom, že Apple svou novinku osadí procesorem Apple A16 Bionic. Analytik Ming-Chi Kuo navíc tvrdí, že novou generací procesorů série A by měly být opatřeny pouze vyšší telefony iPhone 14 Max a iPhone 14 Pro Max. Nižší verze si mají vystačit s verzí čipsetu A15 Bionic.

Ten má u modelů iPhone 14 a iPhone 14 Pro doplnit 6 GB RAM, jak uvedl rovněž Ming-Chi Kuo. Zatím s jistou dávkou skepse jsou přijímány některými zahraničními zdroji citované zprávy, že kapacita úložiště by se měla zvětšit až na 2 TB.

Apple čeká mírný pokrok v mezích zákona, vylepšení se dočká fotoaparát

Naopak radost by všem příznivcům „jablečné“ značky měl udělat fotoaparát. Ten sází hlavně na nižší clonu (f/1,9 oproti f/2,2 – iPhony 13) a automatické ostření. Díky tomu by měl zvládnout vyprodukovat kvalitní snímky i v horších světelných podmínkách. Verze iPhone 14 Pro (Max) přispěchá s 48Mpx hlavním fotoaparátem.

Mluví se i o tom, že se máme také dočkat vylepšené výdrže baterie. Důvodem mělo být zmenšení 5G čipů, což mělo umožnit ponechat více prostoru právě bateriím. 5G modemy mají nabídnout taktéž podporu Wi-Fi 6E.

Jaká bude cena iPhonu 14 od Applu? Podívejte se

Tradičně platí iPhony za prémiové přístroje. To se odráží i na jejich ceně. Kolik budou stát letos a kdy se jich vlastně dočkáme?

Ovšem další zdroje uvádějí, že nepůjde o nic radikálního, neboť nemá narůstat ani velikost telefonů. Předpokládá se, že menší modely si tak budou muset vystačit s kapacitou 3 100 mAh, zatímco u větších telefonů by mohlo dojít na 4 500 mAh.

Žádné revoluční změny a převratné nové funkce u nových iPhonů letos podle všeho „nehrozí“. Alespoň u vyšších modelů se má objevit rychlejší konektor USB 3.0 Lightning. Na USB-C se naopak těšit podle všeho opět nemáme.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Mobilní telefony