Mobilní telefonyZe světa IT

iPhone 7 opět drahým telefonem, jaká je předpokládaná cena?

Koncept iPhone 7 Apple

O tom, že se nové iPhony 7 na trhu objeví již za několik týdnů se spekuluje na všech internetových magazínech. První rendery pomalu ale jistě sklízí úspěchy, ale jak na tom bude novinka s cenou? To vše si shrneme právě v tomto článku věnovanému ceně nových iPhonů od Applu. Průměrná tržní cena iPhonu 6s v 64 gigabajtovém provedení se na českém trhu pohybuje kolem 23 500 Kč. Z toho můžeme jistě usoudit, že se prodejní cena sedmé generace „Ajfounů“ bude pohybovat o něco výše, než předešlé modely. Ty naopak s cenou půjdou mírně dolů, jak je tomu u výběhových smartphonů zvykem.

Každopádně musíme vzít v potaz to, že se starší modely (iPhone 5s) neprodávají zrovna levně. 32 gigabajtová varianta modelu 5s se prodává za přibližně 12 000 Kč. Telefony jsou v nabídce od září 2013, což by je na trhu s mobilní elektronikou mohlo pasovat do role starého železa. Nový iPhone 7 by měl dle našich prvotních výpočtu stát 21 190 Kč v 32 gigabajtové variantě. Cena 128GB provedení by se mohla vyšplhat až k cenovce 24 390 korun. 256GB varianta cenově vyjde na 27 590 Kč. iPhone 7 Plus v 32GB pak bude stát 24 990 Kč, 128GB 28 190 Kč a 256GB 31 390 Kč.

Dostupnost bude oznámena na březnové Apple Keynote? V uplynulých měsících se spekulovalo o přesném datu konání letošní březnové Keynoty. Nyní je už vše jasné. Jablečná Keynota se uskuteční v pondělí 21. března 2016 v 10:00 PST, tedy 18:00 našeho času. Firma by měla podle všech dostupných informací na konferenci představit nový 4 palcový iPhone SE, 9,7palcový iPad Pro, nové modely Apple Watch a možná také aktualizované MacBooky a MacBooky Pro.

Bude Apple iPhone 7 vybavený 3GB operační pamětí? Dočkáme se Apple Pay v České republice? Další a další otázky vyvstávají s uvedením nových a drahých telefonů z Cupertina. Kdo si však zaplatí, získá povedený telefon se systémem, který nabídne bezpečí a čtečku otisku prstů. Spolu s aplikací Find My iPhone neztratíte přehled o tom, kde se smartphone nachází. Krádež iPhonu se tak novému uživateli nemusí vyplatit. Neprůstřelnost systému je jedním z hlavních pilířů jablečné filosofie.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

6 Comments

  1. Zase dvě výplaty? Jak jinak. No, kdo na to prachy má, tak je dá. Ale za ty peníze bych měl asi tak 4 telefony s Androidem. Jen blázen dá 25 litrů za telefon.

  2. Apple je Apple 🙂 Klidně těch 30 klacků za telefon vyhodim 🙂 Btw: je mi 20 a na telefon si vydělám sám 🙂

  3. Myslím že ty ceny jsou úplně šílený a vysoký ale stačí si počkat půl roku či rok a pak koupit 7mičku o dost levněji ne zrovna v kameném obchodě ale přez internetový obchod. Jinak sem zvědavej jak sedmička bude vyoadat moc se těším až vyjde ! Iphone forever!!:-)

  4. Pro ty, kteří si chtěli koupit iphone 6, tak si ho budou moci koupit protože až se vydá iphone 7, tak se pravděpodobně zlevní iphone 6.

  5. Jak říkáte, Apple je Apple je to pálka ale ty peníze za to dam jsem spokojena. 😉

  6. Apple je 1-tka…

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony