Software

Jak stáhnout a nainstalovat WhatsApp na telefon s iOS a Androidem?

whatsapp logo
Foto: pixabay.com, Tag: WhatsApp

WhatsApp (https://www.whatsapp.com) je oblíbený komunikátor, který vám umožní posílat zprávy nebo si volat s jinými uživateli. Chcete ho vyzkoušet i na vašem telefonu? Jak na instalaci do systému Android a iOS?

Jak na instalaci WhatsApp do Androidu

K tomu, abyste mohli aplikaci vůbec použít, musíte ve svém mobilu mít operační systém Android 4.0.3 nebo vyšší. Dále je doporučen pro zdárné využívání ideálně neomezený datový tarif pro připojení k internetu.

Instalace do systému Android je velice snadná. Jedná se o standardní aplikaci, která je součástí aplikace Obchod Play, kde si instalujete běžně i jiné aplikace. Jedinou zásadnější podmínkou, kterou musíte splnit, je vlastnictví Google účtu, bez kterého instalovat další aplikace nelze.

Jak stáhnout a nainstalovat WhatsApp (Foto: whatsapp.com)
Jak stáhnout a nainstalovat WhatsApp (Foto: whatsapp.com)

Máte-li účet přihlášen, můžete pomocí klíčových slov „WhatsApp“ nechat vyhledat správnou aplikaci. Jakmile ji najdete, klepněte na tlačítko INSTALOVAT.

Aplikace se poté sama stáhne a nainstaluje. Je celosvětově zcela bezplatná, dříve využívaný placený model se vývojáři rozhodli nakonec opustit. Vy ji tak můžete otevřít a vyzkoušet první použití. Než budete moci volat nebo přijímat zprávy, vyžaduje se správné nastavení. To provedete tak, že odsouhlasíte Podmínky použití a ověříte své telefonní číslo.

Do WhatsAppu budete zadávat své jméno, případně si můžete i obnovit dříve uloženou historií chatů, pokud aplikaci přeinstalováváte. Aplikace následně umožňuje odesílat zprávy a volat vašim přátelům a rodině za využití internetového připojení v telefonu. Nebude vám tedy účtovat žádné další poplatky.

Jak nainstalovat WhatsApp do iOS

Vlastní instalace této aplikace do vašeho iPhone je obdobně jednoduchá jako na Androidu. Nejprve je nutné spustit aplikaci iTunes App Store na vašem mobilním telefonu.

V App Store poté klikněte na ikonu HLEDAT. Do vyhledávacího pole zadejte klíčové slovo „WhatsApp“. Vyhledávání by vám mělo vrátit správnou aplikaci, která se plným názvem jmenuje WhatsApp Messenger.

Poté klepněte na modré cenové tlačítko, které se nachází v pravém horním rohu obrazovky s podrobnostmi. Komunikační aplikaci WhatsApp Messenger můžete využívat i na iPhonech zcela zdarma – odkaz pro stažení zde.

TIP na článek: 3 tipy jak lépe používat aplikaci WhatsApp

Ovládání samotné aplikace bylo navrženo jednoduchým stylem, proto si nikdo nejspíš nezalamoval dalším prozkoumáváním. Aplikace v sobě skrývá mnohé a užitečné funkce mohou sloužit všem.

Až vás k tomu aplikace vyzve, zadejte informace o svém účtu iTunes App Store. Poté se začne aplikace sama stahovat. Následně ji budete moci spustit přes ikonu, která se vám objeví na ploše vašeho mobilního telefonu.

Co dalšího byste o instalaci aplikace WhatsApp měli vědět

Nainstalovat si kromě obou speciálních aplikací můžete WhatssApp také z oficiálních stránek. Použijte pro tento účel odkaz whatsapp.com/dl.

Kromě operačního systému Android a iOS můžete WhatsApp instalovat i na zařízení BlackBerry. Pro podporovaná zařízení je tato aplikace dostupná v celé řadě jazyků, mezi nimiž figuruje právě i čeština. Ve srovnání s jinými obdobnými programy tkví výhoda WhatsApp v tom, že uživatel obdrží zprávy, i když aplikaci nepoužívá.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software