Internet

Jak vybrat neomezený tarif od našich operátorů

o2 logo freebit nove
Foto: O2

S příchodem nových tarifů je čas na změnu. Pokud jste uvázáni smlouvou, jde to ještě celkem špatně, něco to bude stát. Neomezené datové tarify nejsou zcela tak neomezené, ale je to dobrý začátek pro české zákazníky. Na trhu je mnoho, ať už virtuálních operátorů, nebo třeba šedý Bonerix.

Pokud máte již nějaký tarif od českého operátora, podíváme se, kam se vyplatí přejít a jak vybrat ten nejvýhodnější tarif právě pro vás.

Neomezený datový tarif od Vodafonu

Prvním operátorem pro srovnání je Vodafone. S tímto operátorem byly od začátku velké nejasnosti a každým týdnem měnil mobilní tarify. Mobilní operátor, který koupil české UPC cílí spíše na rodiny. Tyto smlouvy je pak složitější roztrhnout a vyhlídka do budoucnosti mu dává větší smysl. Ještě do nedávna byl vázaný na dvě a více telefonních čísel. Nově Vodafone nabízí neomezená data, ač s dalším háčkem v podobě jejich aplikace.

neomezena data vodafone
Vodafone: neomezená data a nabídka operátora (Foto: Vodafone.cz)

Pro data si každý měsíc jak ovečky musíte chodit do jejich aplikace. Neomezený tarif patří k těm nejdražším, co si dnes můžete pořídit. Ceníkový tarif 20+20 je dle operátora neomezený a stojí 1 799 Kč (smlouva na dva roky). Pokud se nechcete u operátora uvázat, měsíčně vyjde na 2 248 Kč.

Závěr hodnocení neomezených tarifů


 • Získáváte neomezeně mobilních dat ale i nejdražší tarif.
 • Neomezená mobilní data s cenou 1 799 Kč.
 • Zmatené až nepřehledné datové limity u ostatních tarifů.
 • Nižší cena tarifů pro jednotlivce s datovým FUPem.
 • Pro další data u běžných tarifů musíte do aplikace.

Vodafone je možné doporučit pouze pro rodiny. Pro jednotlivce se tarify od Vodafonu nevyplatí. Pokud máte pevný internet od UPC, můžete se určitě dostat na výhodnější ceny. Pro jednotlivce neomezené tarify od Vodafone nedoporučujeme.

Neomezené datové tarify od O2

Další český operátor se také rozhodl přinést nabídku svých neomezených tarifů. Je na tom o něco lépe. O2 přináší hned několik zajímavých a přehledných tarifů. První neomezený tarif je NEO Bronzový. Český operátor si drží data svou nabízenou rychlostí. První tarif je omezený na rychlost 5 Mbit/s. To však bohatě stačí na stream videa v HD kvalitě a tarif plně obslouží další aktivity na internetu.

Nejvyšší z tarifů od O2 je zaměřený na náročné uživatele a nabízí rychlost 300 Mbit/s. Je založený na nejvyšší možné rychlosti sítě a stojí 2 499 Kč (NEO Platinový). Ve všech zmíněných balíčcích je zahrnuté neomezené volání a SMS.

neomezena data o2
O2: neomezená data a nabídka operátora (Foto: O2.cz)

Závěr hodnocení neomezených tarifů


 • Přehledná nabídka operátora a větší nabídka.
 • Neomezený tarif pro běžného uživatele vyjde na 1 099 Kč.
 • Obecně přijatelné ceny vůči konkurenční nabídce.
 • Omezená rychlost na nižších tarifech pro jednotlivce.

Datové neomezené tarify jsou nastaveny pro jednotlivce celkem dobře. Běžný uživatel ani u toho nejnižšího tarifu nepozná, že ho jeho rychlost při běžném surfování nějak omezuje. Mínus je u tohoto tarifu samozřejmě jeho omezení rychlosti a musíte tak sáhnout pro dražší neomezené tarify operátora. V kombinaci s pevným internetem se můžete dostat na lepší ceny.

Neomezené datové tarify od T-Mobile

Mobilní operátor T-Mobile kombinuje asi všechny nabídky. Má tři přehledné tarify pro jednotlivce. Neomezeně SD je neomezený mobilní tarif s limitem 20 GB, který je rozšířený o neomezená data s rychlostí 3 Mbit/s. To ale bohužel pro některé internetové služby nemusí stačit. Pokud vyčerpáte datový limit, budete odkázáni pouze na surfování po internetu. Neomezeně HD už vypadá o dost lépe. S náloží 50 GB dat a rychlostí po překročení na 10 Mbit/s už shlédnete HD video.

neomezena data t-mobile
T-Mobile: neomezená data a nabídka operátora (Foto: T-Mobile.cz)

Závěr hodnocení neomezených tarifů


 • Přehledná nabídka operátora.
 • U tarifu Neomezeně SD a HD je datový limit.
 • Neomezený tarif pro běžného uživatele vyjde na 1 075 Kč.
 • Obecně přijatelné ceny vůči konkurenční nabídce.
 • Dost omezená rychlost na nejnižším tarifu operátora.

T-Mobile má dobře postavenou nabídku až na nejnižší tarif, který vás bude po překročení limitu dost omezovat. Avšak, druhý z tarifů je na tom o poznání lépe. S tím si bez sebevětších problémů vystačí i náročnější uživatel. Opět opakujeme, pokud máte u tohoto operátora pevný internet nebo jinou službu, určitě se můžete dostat na lepší ceny.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet