Software

Jak zrušit Netflix? Udělejte tyto jednoduché kroky

netflix logo
Foto: pixabay.com, Tag: Netflix

Platforma Netflix je velmi populární mezi filmovými i seriálovými fanoušky. Co když ale zjistíte, že právě vám její používání nevyhovuje a potřebujete si zrušit členství? Jak na to?

Jak zrušit účet

Pozor, je důležité vědět, že i přesto, že svůj účet smažete, Netflix uchovává určité informace. To mu ukládá zákon. Upozorňuje na to ve svých obchodních podmínkách. Ujistěte se proto, že jste si plně vědomi, jakým způsobem provozovatel nakládá s informacemi, které mu poskytujete.

Jak zrušit účet na Netflixu? (Foto: Netflix)
Jak zrušit účet na Netflixu? (Foto: Netflix)

Členství můžete zrušit prostřednictvím webové adresy https://www.netflix.com/cancelplan. Tuto adresu zadáváte rovnou, případně si najděte tlačítko Zrušit členství na stránce Účet. Tato volba se nachází pod položkou „Členství a fakturace“. Tlačítko je poměrně nenápadné, na stránce se proto bedlivě rozhlédněte. Pokud jej nemůžete najít, doporučuje Netflix přímé zrušení u společnosti, od níž máte fakturu za služby.

Zrušení potvrďte. Následně se dozvíte, jak dlouho bude ještě možné službu využívat. Ke zrušení dojde na konci aktuálního fakturačního období. V případě, že budete mít zájem, můžete navíc provozovateli sdělit, proč jste se rozhodli službu zrušit. Potvrzení o zrušení uvidíte přímo v účtu a zároveň vám dorazí do e-mailu.

Jak je to s historií na Netflixu

Za 10 měsíců po zrušení členství Netflix smaže standardně i účet. Chcete-li tento proces urychlit, můžete k tomu využít přímou žádost odeslanou na privacy@netflix.com.

Během této doby si současně můžete účet obnovit. Netflix vám bude ještě zachovávat vaši osobní diváckou historii. Můžete tedy na sledování plynule navázat v případě, že byste si uzavření účtu ještě rozmysleli. Po uplynutí 10 měsíců již tuto možnost ztrácíte.

Pokud se nerozhodnete sami svůj účet obnovit, Netflix vám pochopitelně nebude účtovat žádné další poplatky za využívání služby. Jak ale uvádí dále přímo zástupci samotné platformy, jste povinni vrátit případné DVD nebo Blu-ray disky. A to do 7 dnů. Ty je vám totiž společnost Netflix jinak oprávněna naúčtovat, pozor.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software