Mobilní telefonyZe světa IT

Jaká je výrobní cena iPhonu 5S?

apple logo

Po prodejních číslech a problémech s novými iPhony se podíváme na velice zajímavé informace, které určitě budou zajímat nejednoho fandu přístrojů Apple. Podíváme se na to, za kolik peněz je schopna společnost vyrobit jeden iPhone. Nové modely hraničí s prodejní cenou kolem 20 tisíc korun, jaká je však jejich reálná výrobní cena?

Podle společnosti IHS je cena všech součástek do jednoho modelu iPhone 5S v 16 GB verzi 191 dolarů (3 650 Kč), druhý z vyráběných je iPhone 5C, jeho výrobní náklady nesou cenovku 176 dolarů, montáž 7 dolarů a celkové výdaje se mohou vyšplhat na hodnotu 183 dolarů – cca. 3500 Kč. Je ovšem jasné, že celková cena vyroste o mohutný marketing, dopravní a celní náklady.

Smartphone Apple iPhone 5S zlaty

Jaká je výrobní cena iPhonu 5S?

Je pro plány a použití běžného uživatele tato marže přijatelná? Myslíte si, že má tento telefon cenu 20 tisíc korun? Nebo raději sáhnete po jemné elektronice z východu za zajímavější poměr cena/výkon? Je pro vaše požadavky příjemnější spíše smartphone se systémem Android? Určitě se o své poznatky podělte do komentářů pod tímto článkem.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

4 Comments

  1. Omg to je zpráva. 3650 Kč? Je to někde rozpočítané? Jaké náklady se tam započítávají? Jsou tam i fixní náklady, které s tím společnost Apple má? A co náklady na výzkum a vývoj? Není to jen o těch součástkách, ale o mnoho jiných věcech. Pouze součástky Samsungu by taky byly levné, ale výsledné náklady na jeden přístroj už tak nízké nejsou. Tenhle článek je naprostej nesmysl.

  2. Až se tenhle shit naučí USB mass storage nebo aspoň kopírování souborů pomocí MTP bez nutnosti iTunes, bude to mít FM tuner a možnost MP3 vyzvánění spolu s plně funkčním Bluetoothem a zlevní na třetinu, tak budu uvažovat, že si ho koupím. Za třetinovou až poloviční cenu můžu mít lepší mobil od HTC, Samsungu nebo Huawei.

  3. Tohle je přece naprosto absurdní úvaha, jestli je marže přijatelná nebo ne. Náklady firmy přece nejsou jen součástky, ale celý výrobní proces, vývojáři, budovy, energie, další řada lidí – vývoj marketing, distribuce, provize pro všechny jeho části, reklamace a „garanční fondy“ a další věci. Je naprosto nesmyslné se zabývat otázkou, kolik stojí součástky. Kup nebo nechej být! Obojí je v pohodě.

  4. Výrobní cena ani náhodou nepřesáhne 1000,-. http://www.bbc.com/news/business-30532463

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony