Hardware

Jaké nové aktivity umí měřit hodinky Apple Watch Ultra?

watch ultra potapeni
Foto: apple.com, Tag: Apple Watch Ultra

Na scénu přišly hodinky, které konkurují těm na treking. Mají extra přesnou GPS a titanové tělo. Nové chytré hodinky Apple Watch Ultra přinášejí celou řadu nových funkcí. Které jsou ty nejzajímavější?

Na scénu přichází nový odolný „tank“ v podání Apple

Nové hodinky Apple Watch Ultra se představily počátkem září a dostupné by u nás měly být od 23. září. A ihned po oficiální prezentaci vzbudily značnou pozornost. První recenze hovoří o tom, že vlajkový model celé série prakticky nenašel přemožitele.

Apple Watch Ultra se sebevědomě představily už na první pohled, když nabídly přepracovaný design. Díky titanovému tělu jsou mimořádně odolné proti korozi.

Apple Watch Ultra (Foto: apple.com)
Apple Watch Ultra (Foto: apple.com)

Hodinky byly testovány dle univerzálního armádního standardu MIL-STD 810H3O. Nabídnou tak zvýšenou odolnost proti nárazům, prachu a hlavně vodě. Na překážku jim nebudou ani skutečné extrémy, deklarovaný pracovní rozsah teplot činí -20 až +50°C.

Současně zaujmou i svou velikostí, pracovní plocha dosáhla 49 mm. Přesto zůstávají absolutně lehké, aby mohly být součástí veškerých vašich aktivit. Tomu odpovídá i skutečnost, že společně s tímto modelem chytrých hodinek Apple představil četné novinky v oblasti měření.

Apple klade důraz na pohodlné ovládání i bezpečnost

Díky zvětšené korunce Digital Crown a vystouplému bočnímu tlačítku se vyznačují snadným ovládáním také v rukavicích.

Avizované maximální odolnosti dělají skutečnou čest, což dokládá rovněž certifikace WR100. To je mezinárodně uznávaným standard pro potápěčská zařízení. Potápět se s nimi jejich majitelé mohou až do reálné hloubky 40 metrů. Výrobce jim pak dodal i aplikaci pro měření hloubky ponoru.

Hodinky automaticky detekují taktéž teplotu vody. Výrobce nezapomněl ani na funkci pro zvýšení bezpečnosti uživatele a vybavil je tak i speciální výstražnou sirénou s hlasitostí až 86 dB. Detekovat ji tak mohou lidé ve vzdálenosti až 180 metrů.

Potápeči však nejsou jedinou cílovou skupinou, na kterou slavná značka zacílila s novým modelem. Hodinky se stanou vynikajícím tréninkovým parťákem, který dokáže měřit veškerý pohyb. V AppStore najdete aplikaci prakticky pro jakýkoli sport nebo aktivitu.

Nové hodinky od Apple změří EKG a pomohou zhubnout

Apple jako užitečný tip dává k dobru například stejnojmennou aplikaci, která ukazuje, jak je uživatel každý den aktivní. Aplikace Aktivita je, zjednodušeně řečeno, určena k detekci tohoto, jak výrazně se během dne pohybujete a cvičíte a jak často stojíte.

Kroužek Pohyb zase pomůže všem, kteří se snaží zhubnout a hlídají si tak celkový počet přijatých kalorií. Snadno s ním můžete sledovat aktivně spálené kalorie využité pohybem, a to každý den.

Nové hodinky od Apple změří EKG (Foto: apple.com)
Nové hodinky od Apple změří EKG (Foto: apple.com)

Hodinky však s aplikací Saturace hlídají díky vyspělému snímači i takové hodnoty, jako je saturace krve kyslíkem, nebo pomocí aplikaci EKG monitorují stav srdeční aktivity přímo na vašem zápěstí. Oba tyto ukazatele představují důležité hodnoty z hlediska celkového zdravotního stavu.

Na své si přijdou rovněž běžci. Chytré zařízení totiž dokáže například i analyzovat techniku běhu, a to včetně oscilace nohou. Pomůže vám tak ke znatelně lepším výsledkům. Milovníci pohybu využijí i další inovované metriky. Přístroj dokáže například změřit zóny srdečního tepu nebo vlastní či segmentová cvičení. V tomto směru se tak prakticky neliší od levnější verze Apple Watch Series 8.

Využijte vysoce přesnou GPS nebo noční režim

Vyšší pořizovací cena, která je v porovnání s nižším modelem dokonce dvojnásobná a v Česku se vyšplhala konkrétně na 24 990 Kč, však musí jednoznačně být odůvodněná. Výčet inovací tak jednoznačně nekončí.

Nové hodinky jsou rovněž opatřeny vylepšenou navigací GPS + Cellular. Lepších výsledků dosahují díky dvoupásmové GPS v kombinaci signálů L1 + L5. Prezentována je jako vůbec nejpřesnější GPS na trhu. Přepracovaná aplikace Kompas nabídne zajímavou možnost umístit sem jednotlivé body zájmu. V případě, že budete v terénu hledat cestu, hodinky Apple Watch Ultra vám mohou pomoci snadno najít trasu.

Jednoduchým přepnutím lze aktivovat tzv. Night Mod neboli noční režim. Využitelnost hodinek tak jednoznačně nekončí ani po setmění. Za zmínku stojí i výdrž. Ta činí standardně 36 hodin, ve speciálním režimu nízké spotřeby však může dosáhnout až 60 hodin. To sice nejsou rekordní hodnoty, Apple však nabídne kvalitní displej i LTE připojení.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Hardware