SoftwareZe světa IT

Jaké widgety nejvíce používáte? Dáme vám 6 zajímavých tipů

widget title

Operační systém Android má oproti svým konkurentům jednu funkci, kterou většina jeho uživatelů nadšeně využívá. Tou funkcí je používání widgetů na domovské obrazovce. Můžeme využívat widgety, které nabízí samotný systém, nebo si vybrat téměř z nekonečného množství v Google Play. Můžeme si upravovat jejich velikost, jejich přesné umístění a u některých dokonce jejich konkrétní podobu.

Zeptali jsme se v komunitě Android (CZ/SK) na Google+, které widgety, pokud vůbec, nejčastěji uživatelé používají. Výsledky nejsou překvapivé, pouze 13 % z 503 hlasujících odpovědělo, že widgety vůbec nepoužívá. Z toho je jasně vidět, jejich obliba. Jak odpověděl zbytek uživatelů? Které máte nejradši?

poll_results

Jak jste hlasovali v komunitě Android (CZ/SK)

Z výsledků jasně vyplývá, že nejradši máte widget na počasí. Následuje kalendář a vyhledávací lišta Google. V komentářích se ale objevili i další možnosti. Proto jsme pro vás výsledky zpracovali a dáme vám pár tipů na zajímavé widgety z hlavních kategorií.

Počasí

Počasí XL Pro

V komentářích se objevil tip na aplikaci Počasí XL Pro. Aplikace nabídne kromě samotného widgetu i informace o počasí v oznamovacím panelu a údaj teploty ve stavovém řádku. Taky je možné nastavit ji jako živou tapetu. Kromě hodinové předpovědi zvládne i předpovědi deště, sněhu, rychlosti větru, UV indexu a dalších informací. Koho by zajímala historická teplotní minima a maxima, také si přijde na své. Výhodou jsou i integrované radarové a satelitní mapy. Počasí XL Pro je zdarma ke stažení.

Počasí & Clock Widget Android

Tahle aplikace má všechny funkce, které od pořádné aplikace pro počasí očekáváme. Nespokojí se ale s obyčejnou předpovědí na 10 dní a předpovědí pravděpodobnosti srážek. Kromě toho vám ukáže, na základě vaší polohy, kterou si sama zjistí přes GPS, kdy bude v místě vašeho pobytu západ a východ slunce. Lidé citliví na aktivitu měsíce můžou sledovat jeho fáze. Můžete si vybrat z mnoha velikostí widgetu, podle toho, kolik místa na obrazovce máte. Zvládne i podporu Android Wear. Počasí & Clock Widget Android je ke stažení zdarma.

Meteor (Počasí) a Aladin

Pokud mluvíme o aplikacích a widgetech na počasí, nesmíme opomenout českou aplikaci, kterou nabízí Český Hydrometeorologický Ústav (ČHMÚ). Aplikace slouží především k monitorování snímků z radaru na mapových podkladech. Díky lokalizaci tak kdykoliv uvidíte blížící se bouřku. Můžete si tak umístit widget na plochu a sledovat pohyb mraků téměř kdykoliv. Druhou aplikací od ČHMÚ je Aladin. Ta nabízí detailní aktuální informace přímo z Ústavu. Nevýhoda je, že poskytuje informace pouze pro Českou Republiku. Obě aplikace jsou zdarma na Google Play: Meteor (Počasí) a Aladin.

Kalendář

Business Calendar

Aplikace Business Calendar se v Obchodě nachází jak v placené, tak zdarma verzi. Business Calendar na někoho může svým designem působit poněkud stroze, o to přehlednější ale nakonec je. Bez problému zvládá práci s několika kalendáři najednou. Mezi událostmi je možné vyhledávat. Pokud potřebujete vidět agendu například pro následujících 5 dní, jednoduše po nich přejedete prstem a zobrazení se přepne pouze na ně. Samotné widgety mohou zobrazovat měsíční, týdenní, nebo denní přehled. Další možnost je zobrazení agendy. Verze zdarma je omezena kromě menšího množství funkcí, také zobrazovanou reklamou. Business Calendar verze zdarma a Business Calendar Pro stojí 58 Kč.

Month: Widget Kalendáře

Month si oblíbí každý, kdo má rád barvy a jednoduchý design. Můžete si vybrat z více než 70 vzhledů widgetů. Kromě zobrazení klasických přehledů může widget zobrazovat i fáze měsíce na každý den. Month: Widger Kalendáře je zdarma.

Další kategorií v pořadí byla Vyhledávací lišta Google. Tady není moc o čem přemýšlet, používáme ji skoro všichni a víme jak funguje. Čtvrtá v pořadí je Hudba. Samostatné widgety pro ovládání hudby, které nejsou součástí hudební aplikace jsou nepraktické a často pořádně nefungují. Proto každý využíváme ten, ze své oblíbené hudební aplikace. Ať už je to Hudba Google Play, nebo například AIMP.

Poznámky

Často v komentářích zmiňované byly aplikace na poznámky, proto poslední dva tipy budou právě z této kategorie.

Evernote

Evernote je snad jedna z nejoblíbenější a nejrozšířenějších služeb pro správu poznámek. Zvládá totiž práci nejenom v telefonu, ale i na dalších zařízeních a platformách. Samotná aplikace je zdarma, ale v rámci služby pak volíme balíčky. Mezi nimi je i jeden základní zdarma. Přehled balíčků Evernote najdete v našem starším článku. Samotný widget, kromě seznamu poznámek, nabízí i tlačítka pro jejich rychlé vytvoření. Je už na vás, zda bude poznámka textová, hlasová, nebo to bude fotka. Stáhněte si Evernote zdarma.

evernote

Keep

Aplikaci Keep zná snad každý, kdo má v oblibě aplikace od Googlu. Není třeba se o ní nějak široce rozepisovat, nabízí přesto to, co byste od ní čekali. Textové poznámky, hlasové nahrávky, třídění dle listů a štítků. Kdo by chtěl přistoupit k poznámkám z počítače, může buďto na stránce Keep.Google.com, nebo přes aplikaci v Chromu. Využijte také přímo aplikaci Keep v Obchodě Play.

keep

Jaké další widgety denně používáte a nemůžete si bez nich představit život? Napište nám svoje 3 nejoblíbenější do komentářů.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

5 Comments

  1. Dobrý deň, prosím vás, mohli by ste poradiť, kde získať widget, ktorého obrázok máte tesne pod nadpisom? Vyzerá super 🙂 Ďakujem

  2. Hezký den, myslíte pod slovy Jste v obsahu? Kde přesně a co je na něm?

    1. Dobrý deň, áno, hneď pod slovami „JSTE V OBSAHU“, je na ňom widget s počasím a časom , Prague, 6C a čas 14.25. Ďakujem 🙂

        1. Ďakujem.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software