Internet

Jaký neomezený tarif od českých operátorů se opravdu vyplatí?

operator simkarta

Neomezené tarify od roku 2013 pronikly také k českým mobilním operátorům. Který tarif se u konkrétního poskytovatele dnes vyplatí a proč? Jaké ceny přinesly neomezené datové tarify – ať už v podobě neomezeného volání a SMS nebo neomezených mobilních dat?

Mobilní operátor O2 a hlasové tarify

O2 svoje neomezené tarify pojmenovalo FREE+. Patří do nich vždy neomezené volání a SMS. Jednotlivé tarify se od sebe liší pouze dostupným objemem mobilních dat.


 • FREE+ Modrý, který nabízí 1 GB dat, a to za cenu 500 Kč.
 • FREE+ Bronzový má v ceně 4 GB dat za 649 Kč.
 • FREE+ Stříbrný má 14 GB dat za 849 Kč.
 • FREE+ Zlatý přichází s nabídkou 60 GB dat za 1 249 Kč.

Jiné služby

Operátor navíc přináší od tarifu FREE+ stříbrný možnost sdružit si kromě hlasového tarifu a mobilních dat do balíčku O2 Spolu i internet a služby digitální televize. Pak vyjdou jednotlivé služby finančně výhodněji.

Neomezená data

Obdobně jsou do jednotlivých balíčků rozděleny tarify pro neomezená data. Nazývají se NEO a jsou opět kategorizovány podle rychlosti připojení, případně dalších benefitů, které operátor poskytuje (kredit 50 Kč do O2 knihovny a další), následovně:


 • NEO Bronzový za 1 099 Kč 
 • NEO Stříbrný za 1 299 Kč
 • NEO Zlatý za 1 599 Kč
 • NEO Platinový za 2 499 Kč

neomezena data o2
Mobilní operátor O2: neomezená data (Foto: o2.cz)

O2 nabízí zajímavé neomezené tarify. Nicméně základní z tarifů bude pro většinu uživatelů nepoužitelný, protože nezvládne streamovat ani HD video – tarif nabízí rychlost 5 Mbit/s (doporučujeme minimálně 6-8 Mbit/s dle komprese na HD stream). Pokud jste zákazníkem tohoto operátora, nebo se jím hodláte stát, určitě doporučujeme tarif NEO Stříbrný (20 Mbit/s).

Mobilní operátor T-Mobile

Hlasové tarify

T-mobile má nabídku konstruovanou podobně jako O2, tarifů je však méně. Ve všech jsou v základu zahrnuty neomezené SMS a volání. Jednotlivé paušály se pak liší dostupným objemem mobilních dat a samozřejmě i cenou. Jsou kategorizovány následovně:


 • Můj svobodný tarif M s 1,5 GB dat a měsíčním paušálem 525 Kč
 • Můj svobodný tarif M se 3 GB dat a měsíčním paušálem 625 Kč
 • Můj svobodný tarif M se 12 GB dat a měsíčním paušálem 825 Kč

Neomezená data

Také druhý operátor se přizpůsobil aktuálnímu trendu, kterým je poptávka po neomezených datech. Jednotlivé tarify se od sebe liší rychlostí, datovým limitem pro EU a samozřejmě také cenou. Nabídka je rozvržena takto:


 • Můj svobodný tarif M a neomezeně SD za 1 075 Kč
 • Můj svobodný tarif M a neomezeně HD za 1 275 Kč
 • Můj svobodný tarif M a neomezeně MAX za 1 575 Kč

neomezena data t-mobile
Mobilní operátor T-Mobile: neomezená mobilní data (Foto: T-mobile.cz)

Další služby

T-Mobile umožňuje svým klientům si navrhnout vlastní tarif. S pomocí jednoduchého kalkulátoru si nastavíte datový balíček a přidáte k němu požadovaný počet volných minut nebo SMS. Volání a zprávy si lze navrhnout jako neomezené, případně v rámci limitu také omezeně pro ty zákazníky, kteří neomezené tarify využít nechtějí.

Mobilní operátor Vodafone

Řazení tarifů ve Vodafonu je mírně nepřehledné. První kategorií jsou tzv. Levné tarify. V nejlevnějších paušálech se však počítá s omezeným voláním. První neomezený tarif je se 4 GB dat za 599 Kč.

Neomezené tarify i s daty se liší podle počtu osob, které si paušál pořídí (nejvýše skupina 6 telefonních čísel):


 • 1 číslo za měsíční paušál 799 Kč
 • 2 čísla za měsíční paušál 692 Kč
 • 3 nebo více čísel za měsíční paušál 599 Kč

Zároveň se v tomto neomezeném paušálu počítá s tím, že si zařídíte zároveň pevný internet na doma.

neomezena data vodafone
Mobilní operátor Vodafone: neomezená data na mobil (Foto: Vodafone.cz)

S internetem na doma počítá Vodafone i u tarifu pro jednotlivce. Zařídit si ho nemusíte, pak budou služby stát 1 799 Kč měsíčně (započítána jsou neomezená data, volání i SMS). Jestliže si v rámci tohoto paušálu pořídíte i internet, měsíčně zaplatíte 1 597 Kč.

Závěrečný verdikt aneb co se (ne)vyplatí

Nabídka je napříč všemi třemi operátory v podstatě obdobná, a to i z hlediska ceny. Prakticky jistotou, jak získat lepší podmínky, je osobně se na takovou možnost na prodejnách zeptat. Všichni operátoři jsou, jak se ukazuje, schopni a ochotni nabízet výhodnější paušály jednotlivcům. Z toho lze dovodit, že plošné zlevňování a lepší diverzifikace nabídek nás tak zatím v nejbližší době stále nečeká.

Lepší možnosti, než by se na první pohled mohlo zdát, mají tak nejen noví zákazníci, ale i ti stávající. Ti mohou využít tzv. retenčních nabídek, tedy za výhodnější ceny.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

2 Comments

 1. Zdravím, jsme zákazník O2 mám neomezený tarif Neo Bronzový a rychlost 5Mb/s v klidu stačí pro sledování O2 tv nebo youtube oboje v HD kvalitě. Jediné na co to nestačí je HBO GO…

  1. Prima den, Martine, děkujeme za zkušenosti s tímto tarifem. 🙂

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Internet