Tiskové zprávy

Jakými aplikacemi si hráči pokeru mohou pomáhat a co se naopak nesmí?

kasino online

Pokud člověk nežil celý život pod kamenem, určitě si všiml, že poker je populární už několik desetiletí. Zprvu hlavně v severní Americe, posléze se rozšířil po celém světě do kasin, přičemž samotné téma se pravidelně objevuje v kultuře, tedy ve filmech, hrách i knihách.

Poker však samozřejmě není doménou jen nějaké elity. Může ho hrát naprosto každý, kdo má čas a chuť, leč stejně dlouho, jako je tady s námi poker, jsou tady také hráči, kteří si chtějí k výhře dopomoci nehezkými taktikami. Nicméně nelze všechny házet do jednoho pytle, protože někdy jde jen o to, že si chtějí hru usnadnit, což je v některých případech zcela přípustné a pochopitelné.

Kdykoliv má člověk chuť si sám poker zahrát, je dobré vždy na kýžené stránce zkontrolovat, jaký software je tedy povolen a jaký ne. Online poker zažil v nultých letech obrovský boom, tudíž se postupně vynořilo velké množství plug-inů a postupně i aplikací třetích stran, jež mohou hru usnadnit, nicméně ne všechny jsou povolené, jelikož už překračují tenkou hranici mezi pomocí při hraní pokeru a podváděním. Níže se tedy podíváme, jaký software je ještě v pořádku, pokud po něm sáhneme, a který už využít nesmíme.

Vždy povolené softwary

Do této kategorie, jak název napovídá, spadají aplikace či plug-iny, jež hráči mohou využívat kdykoliv i během hraní. Jedná se o softwary, které jsou zpravidla jen informativní, tedy sdělují, jak silné karty má hráč v ruce, případně tabulky o počátečních kombinacích pro stůl. V podstatě jde o softwary poskytující statistické údaje, navíc které čerpají pouze z dat, posbíraných během té jedné dané hry.

Nejznámější aplikací podobného typu je Holdem Manager, který mimo jiné poskytuje hráči také možnost, jak si svou hru zpětně projít a identifikovat své chyby, z nichž se může poučit. Totéž zprostředkovává třeba Poker Tracker, jenž také patří mezi povolený software a lidé si u něj cení přehledný interface. Podobných programů je však mnoho a záleží právě na hráčových preferencích, zda některý z nich někdy využije.

Každopádně pokud poskytuje především statistiky, neměl by s jeho používání během hry mít nikdo problém. Povoleny zpravidla jsou také VPN.

Referenční software

Do této skupiny už patří aplikace a plug-iny, jejichž zapojení by ovlivnilo hru takovým způsobem, že by to nebylo vůči všem zúčastněným fér. Řeč je o softwarech (a vždy pozor, odkud je člověk stahuje), které na základě výpočtů napovídají hráči, jakou strategii mají v tu danou chvíli zvolit. Totéž pak platí o aplikacích, které přímo tyhle služby v sobě zabudované nemají, ale jsou založené na tom, že si je stahují z internetu a alespoň je zobrazují. Tento software samozřejmě hráč může používat mimo hru. Není problém se díky němu učit či trénovat, jakmile však člověk vstoupí do opravdové hry, nelze mít kupříkladu GTO+ nebo PokerSnowie.

Dále do této kategorie spadají programy, díky kterým je hráč schopen sledovat vícero stolů. V případě, že tedy hraně několik her najednou, může používat populární Ninja Table 2, leč zde velmi záleží na tom, na jaké stránce se hře věnujeme. Některé podobné softwary podporují, u jiných je třeba může mít člověk zapnuté, ovšem po spuštění hry jsou na Ninja Table 2 některé funkce omezeny. V tomto případě je skutečně nutné se informovat přímo na stránkách.

Vždy zakázané

Na závěr se podívejme na aplikace, jež hráč za žádných okolností nesmí ve spojitosti s hrou použít. Jedná se hlavně o „boty,“ kteří dnes umí kdeco. V rámci pokeru třeba náhodně určují sázky či karty sami pokládají, což je zakázáno. Totéž platí pro nástroje, jež hromadí data od všech hráčů, analyzují soupeře a napovídají hráči, jak postupovat. V takovou chvíli hra vlastně postrádá smysl, neboť se z ní vytrácí lidský faktor. Za použití bota pak hráči hrozí zrušení účtu a konfiskace prostředků na účtu.

Zakázaných aplikací je celá řada a nemá smysl je vyjmenovávat, protože každá stránka to má opět jinak, nicméně pokud software poskytuje výše popsané, nejspíše ho bude poker nabízející stránka schopná detekovat a uživatele potrestat. Je pro ně totiž nesmírně důležité, aby zůstali důvěryhodní, tudíž striktní dodržování pravidel je opravdu klíčové.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Tiskové zprávy