Ze světa IT

Je multilevel marketing pyramidou a proč s ním začít?

mluva audio logo
Foto: Audio

Slyšeli jste už pojem multilevel marketing, také často označovaný zkratkou MLM marketing? Je to pyramida a co to vůbec pyramida je? To se dnes dozvíte.

Mnozí lidé mají dojem, že v MLM se jedná o takzvanou pyramidu, a proto často slepě odmítají spolupráci s MLM společnostmi. 

Co si představit pod pojmem pyramida

Pyramidou jsou často označovány všechny multilevelové marketingy, i přesto, že většina z nich pyramidou není. Co to vůbec pyramida je? Jedná se o takový systém vyplácení, kdy ten, který se ke společnosti připojí první má automaticky největší podíl z ostatních. Lidé, kteří se připojí později tudíž nemohou vydělávat více než první připojený. Mají zase podíl z lidí, kteří jsou zaregistrovaní pod nimi a takto to jde jako pyramida.

multi marketing
e multilevel marketing pyramidou?

Připomíná vám to něco? Ano, většina „obyčejných“ firem jsou pyramidou. Jako příklad si uvedeme směnárnu, kdy majitel směnárny vydělává měsíčně řekněme okolo 150 tisíc, ale člověk, který ve směnárně pracuje nikdy není schopen si vydělat více než majitel. I přesto, že odvádí veškerou práci, tak dostane stěží 30 tisíc. Jedná se tedy o takzvanou pyramidu. 

K MLM společnostem se pak spousta lidí nechce připojit právě z důvodu pyramidy, mají pocit, že člověk, který jim spolupráci nabízí automaticky vytěží o hodně více než oni samotní. Přitom to tak být vůbec nemusí. 

Proč se připojit k MLM

Flexibilita

Jedním z hlavních přínosů MLM je určitě flexibilita práce i času. Jedná se o společnosti jako je Amway, Nuskin, Mary Kay apod. U většiny společností je zcela na vás, kdy daný čas budete spolupráci dávat a zda vůbec, což je také velké úskalí. Nikdo vás nemůže donutit pracovat oproti běžnému zaměstnání, kdy jste placeni od hodiny nebo vám hrozí výpověď. V MLM jste sami svým šéfem, což pro někoho, kdo je zvyklý tvrdě pracovat, má vytrvalost a je cílevědomý, je velkým přínosem, ale pro ty, kteří nad sebou potřebují ruku šéfa to může být negativem. 

Kolik do spolupráce dáte, tolik vám vydělá peněz. Vše je jen na vás a proto je flexibilita jednou z hlavních výhod. Nemusíte vstávat na budík, pokud nejste milovníci rán, můžete pracovat po večerech nebo klidně odjet na dovolenou a téměř žádný dopad to mít nebude.

Pasivní příjem

Všichni, kteří se věnují multilevelovému marketingu nebo o něm přemýšlejí, to dělají hlavně kvůli penězům. MLM může být skvělým vedlejším příjmem k vašemu zaměstnání, kdy jednou může nahradit i váš stálý příjem. Jedná se o příjem pasivní, což znamená, že po budování týmu a zákaznických sítí, jednoho dne vám váš business bude vynášet bez vašeho úsilí. Všechno něco stojí a stabilní pasivní příjem získáte až po delší době tvrdé práce. Ale obyčejné zaměstnání vám tuto výhodu nedá. 

Nové kontakty

Tento důvod není už tak významný jako předchozí, ale za zmínku také stojí. Díky MLM získáte nové známé a přátelé. Jde u většiny firem u budování týmu, kdy vztahy jsou nade vše. Proto si vytvoříte nejen skvělé obchodní partnery a povedete tým, ale také získáte mnoho nových přátel a známých.

Seberozvoj

Dalším důvodem, proč se začít věnovat multilevelovému marketingu je seberozvoj. Téměř každá společnost od vás bude vyžadovat čtení knih o seberozvoji, poslouchání nahrávek či sledování videí, které vám nejen pomůžou rozjet váš business, ale také pomůžou se seberozvojem všeobecně. Ne nadarmo se říká, že všichni úspěšní lidé měli místo televizí obrovské knihovny plné knih. Četba knih či poslouchání nahrávek vás udělá novým, lepším já a díky tomu se také stanete úspěšnější.

Mít svůj business bez investic téměř nikde nedostanete. MLM tuto příležitost nabízí.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT