Mobilní telefony

OnePlus 2 – nový zabiják vlajkových lodí má USB typu C

oneplus logo freebit
Foto: OnePlus

Dnes ráno (28. 7. 2015) proběhlo představení nového modelu společnosti OnePlus. Telefon se jmenuje OnePlus 2 a je to kousek, který rozhodně stojí za pozornost. Už samotné jeho představení neprobíhalo standardně. OnePlus si nepronajali nějaký velký sál, nepozvali novináře z celého světa a neposadili je do pohodlných křesel. Celé představení telefonu proběhlo ve virtuální realitě. Pomocí aplikace, která byla volně ke stažení, představili světu telefon, který je, podle jejich slov, Flagship killer, nebo česky, zabiják vlajkových lodí. Podívejme se tomu zabijákovi na zoubek.

oneplus2_title

Je libo bambus, meruňkové dřevo, nebo kevlar?

Telefon tvoří vpředu 5,5 palcový displej s FullHD rozlišením a hustotou pixelů 401 ppi. Na zadní straně se nachází 13 MPx hlavní kamera s optickou stabilizací obrazu a laserovým ostřením. To doplňuje dvojitá přisvětlovací dioda, takže focení by mělo jít jedna báseň. O výkon se postará procesor s 64-bitovou architekturou, osmi jádry taktovanými na 1,8 GHz. Je to Snapdragon 810. Za zobrazení pokročilé grafiky zodpovídá čip Adreno 430. Oba mají k dispozici 4, respektive 3 GB operační paměti. Stejně tak je ve dvou variantách i vnitřní úložiště. V prvním případě 64 GB, menší kapacita má hodnotu pouhých 16 GB. Šťávu dodává tomuto pořádnému kusu elektroniky baterie s kapacitou 3300 mAh.

To byla řeč čísel a parametrů, čím dalším se ale OnePlus 2 může chlubit? Je to třeba možnost vložení 2 SIM karet. Unikátní přepínač notifikačních profilů Alert Slider. Snímač otisků prstů, pro snadné odemknutí telefonu, umístění na tlačítku Home. Možnost prohodit tlačítka Zpět a Poslední aplikace, podle toho, jak je kro zvyklý. Vysokorychlostní připojení na síti LTE a to i na frekvencích, které používají operátoři v České republice. Kromě výborných parametrů a technologických vychytávek sází tento model i na vzhled a zpracování. Tělo je tvořeno ze slitiny hliníku a hořčíku a displej chrání Gorilla Glass. Navíc se v OnePlus rozhodli, že změnit vzhled přístroje by mělo být snazší a elegantnější, než jak je to do teď. Takzvaný StylWrap umožňuje změnit vzhled přístroje jednoduchou výměnou zadního krytu. Už teď nabízejí na stránkách tři opravdu dřevěné kryty a jeden z kevlaru.

Aby to nebylo málo, tak je OnePlus 2 jedním z prvních telefonů, který je vybaven oboustranným USB typu C. Oproti tomu zde paradoxně chybí technologie NFC, možnost bezdrátového nabíjení, nebo podpora microSD karet. Jako systém byl vybrán Android 5.1, který OnePlus doplnili svou vlastní nástavbou OxygenOS. Ta v sobě kombinuje jednoduchost čistého Androidu s jejich vlastními vychytávkami. Režim Dark Mode ztlumí v noci podsvícení tak, aby displej zbytečně nezatěžoval oči. Úprava AppPermissions pro jednotlivé aplikace a vypnutí notifikací. Již v základu je telefon vybaven klávesnici SwiftKey.

oneplus2_ceny

Cena za telefon s takovými parametry je skoro nevídaná

Telefon jde do prodeje již ve třetím čtvrtletí toho roku. Přesné datum, kdy se telefon dostane na trh je stanoveno na 11. srpna 2015. Jsou známy i ceny pro jednotlivé oblasti a nejedná se o nějaké horentní částky. Jenže telefon si nemůže jen tak koupit každý. Jeho exkluzivita je dána systémem pozvánek. Tu vám může poslat ten, kdo už OnePlus 2 má, nebo jí můžete získat v soutěži. Kromě toho je tu také čekací listina. Víc informací o tom, jak ho koupit a vůbec o celém telefonu najdete na jeho nové stránce. Předešlé informace o telefonu jsou k mání zde.

Je podle vás nový OnePlus 2 tím zabijákem vlajkových lodí, za který ho označují? Napište nám, jestli takový telefonu budete chtít a sdílejte článek na sociální sítě.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony