SoftwareZe světa IT

Je tady! Jaké mobilní telefony dostanou Android (N) Nutella?

Android N Nutella

Google před několika dny uvolnil dostupnou verzi operačního systému pod kódovým označením Android N pro vývojáře. Pod písmenkem eN si jistě můžeme představit Nutellu. Jak se tedy nový operační systém od Googlu bude ve finále jmenovat? Co však víme, jsou jeho nové funkce a vylepšení. Nový Android bude obsahovat hned několik změn. Samozřejmě se výrobce systému zaměřil na jeho stabilitu a výdrž. Dalším vylepšením nového Androidu N je možnost na jedné ploše spouštět dvě aplikace najednou.

Vylepšení druhé skrývá noční režim v podobě Dark tématu. V noci si tak již nebudeme namáhat oči. Nová funkcionalita zahrunuje zbrusu nové notifikační centrum s náhledem vyššího počtu informací. Změnilo se i nastavení. Nyní je možno přímo v nastavení vyvolat opětovné menu. Dvojím pokledáním na domovský button se můžete vrátit k předešlé aplikaci takřka ihned. Úspora energie je řešena novinkou Doze Mode, která ultimátně řeší stav telefonu při nečinnosti. Co je ještě nového? Nový systém umí odpovídat na konverzaci přímo z notifikační lišty, což poměrně hodně ušetří čas. Informace budou nejlépe vidět v tomto videu.

Verze pro širší publikum bude vypuštěna až ve třetím kvartále tohoto roku (Q3). Enko je možné si aktuálně vyzkouše na telefonech Nexus 5X (recenze 5X), Nexus 6, Nexus 6P, Nexus 9, Nexus Player a Pixel C. Jak nový Android N nainstalovat do vašeho zařízení? Je to velice jednoduché, stačí se na stránkách zaregistrovat a nová aktualizace Androidu přijde přímo na telefon v klasické aktualizační sadě. Poté budou chodit další aktualizace až do samotného představení finální verze googlího systému. Smartphone tak po celou dobu bude aktualizovatelný.

Jaké telefony tedy vůbec dostanou finální verzi Androidu N? S jistotou můžeme říci, že již jmenované telefony. Do řady se samozřejmě přidá nový mobilní telefon Samsung Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge, LG G5, HTC 10 či Huawei P9. Na nový Android se může s velkou pravděpodobností těšit i řada starších Nexusů, tedy Nexus 5 a Nexus 6. Víte o dalších telefonech, které dostanou nový systém? Určitě se o ně podělte do komentářů pod touto novinkou, pomůžete tak ostatním uživatelům, třeba i s výběrem nového mobilního telefonu.

Odkaz ke stažení Androidu N: developer.android.com

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software