Ze světa IT

Je tu sezóna altcoinů? Jaké mince obchodovat s malou kapitalizací

krypto burza
Foto: pixabay.com, Tag: Kryptoměna

Bitcoin sice vytáhl kryptotrh z několikaměsíčního útlumu, ale velkými vítězi jsou nyní altcoiny, protože mnoho kryptoměn v posledních týdnech překonalo BTC. Zapálí kryptotrh motor pro další altcoinovou sezónu? Jak z této rally těžit? Na to se chystáme přijít v tomto příspěvku.

Altcoiny si ve 4. čtvrtletí vedou skvěle

Altcoiny – digitální aktiva jiná než Bitcoin – vykazovaly v posledním čtvrtletí roku skvělé výnosy a některé z nich odstartovaly ještě dříve.

Zatímco Bitcoin od poloviny září posílil o více než 40 % a upevnil se nad 35 000 USD, hodnota Solany (SOL) se ztrojnásobila, zatímco Injective (INJ) a Chainlink (LINK) vzrostly o 150 %. Avalanche (AVAX), Aave (AAVE), Polygon (MATIC) a Cardano (ADA) během posledních 60 dnů rovněž překonaly Bitcoin.

Je tu sezóna altcoinů? Jaké mince obchodovat s malou kapitalizací
Je tu sezóna altcoinů? Jaké mince obchodovat s malou kapitalizací

Důležitější je, že zatímco Bitcoin našel podporu na úrovni 34 000 USD a v listopadu se pohyboval do strany, mnoho altcoinů nadále rozšiřuje své zisky nebo začíná BTC tvrdě konkurovat. Aktivní byly v posledních dnech zejména Filecoin (FILE), Uniswap (UNI) a Cosmos (ATOM).

Co je hnacím motorem altcoinového rally?

Altcoiny nyní zažívají skvělé období, ale pravdou je, že hlavní hnací silou je stále bitcoin, který je klíčem k současné rally. Největší kryptoměna podle tržní kapitalizace zrychlila svou býčí náladu v polovině října díky nadšení investorů z možného schválení jednoho nebo více burzovně obchodovaných fondů (ETF) BTC ze strany americké Komise pro cenné papíry (SEC). Kromě toho se digitální aktivum stalo útočištěm uprostřed eskalujícího geopolitického napětí.

Vzhledem k tomu, že trh s kryptoměnami má tendenci sledovat fundamenty Bitcoinu, působila nejstarší mince jako spouštěč, ale altcoiny se nyní, kdy se zvýšil apetit k riziku, nadále pohybují setrvačností. Díky své obrovské tržní kapitalizaci má Bitcoin méně prostoru pro pokračující rallye a investoři zaměřují svou pozornost na krypto mince se střední a malou kapitalizací, aby se zaměřili na dvouciferné zisky, a to i s využitím pákového efektu.

Je tu sezóna altcoinů?

Mnoho altcoinů nechává Bitcoin v procentuálních přírůstcích za sebou, ale můžeme skutečně hovořit o začátku další altcoinové sezóny? Náznaky tu jsou, ale na potvrzení je ještě příliš brzy. Kryptografická komunita rozpozná altcoinovou sezónu tehdy, když většina (alespoň 75 %) z 50 největších mincí podle tržní kapitalizace překoná Bitcoin po dobu 90 dnů. Toho jsme svědky teprve několik týdnů a teprve uvidíme, zda se altcoinům bude dařit i nadále.

Zatím 50 % nejlepších altcoinů překonalo výkonnost během tříměsíčního období. Stále to není dost, ale je to silný začátek: na konci října vládlo nad BTC pouze 13 % špičkových altcoinů.

Jak obchodovat s altcoiny? Ať už je oficiální sezóna altcoinů, nebo ne, nyní je možná ten správný čas hledat zisky mimo Bitcoin. Altcoiny jsou však v současné době velmi volatilní, a to s sebou nese větší rizika. Během takových divokých cenových výkyvů obchodníci usilují o rychlé zisky, ale neustálé riziko výrazných korekcí činí z obchodování obtížnější práci, zejména pro začátečníky.

Obchodníci musí své otevřené pozice podpořit důkladnou technickou analýzou a každou minutu sledovat náladu na trhu. A co je ještě důležitější, v této době je nejhorší odchýlit se od obchodních strategií a dělat ukvapená rozhodnutí. Naše psychologie nemusí zvládnout tlak vysoké volatility, což může vést k chybným krokům. Toto není investiční rada.

Co je to altcoin?

Altcoin je zkratka pro „alternative coin“ (alternativní mince). Tento termín označuje veškeré kryptoměny, které nejsou Bitcoinem. Existuje obrovské množství altcoinů, z nichž mnohé se snaží vylepšit nebo změnit některé vlastnosti Bitcoinu, jako je rychlost transakcí, decentralizace, bezpečnost nebo algoritmus používaný k ověřování transakcí (tzv. proof-of-work nebo proof-of-stake).

Altcoiny mohou mít různé účely a zaměření, od platform pro vývoj decentralizovaných aplikací (dApps) po záměr zaměřený na soukromí nebo konkrétní odvětví. Bitcoin je prvním a nejznámějším kryptoměnou, ale altcoiny nabízejí diverzifikaci a možnosti investic mimo Bitcoin.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Ze světa IT