Mobilní telefony >Novinky ze světa IT >

Kanadské Blackberry má problémy

RIM, přední kanadská mobilní společnost má dle oficiálních zpráv velké problémy, a bude propouštět. Jejich výrobky už asi nejsou tak slavné, jak se zdálo být. To zapříčinil fakt, za kterým v posledních měsících stojí společnost Apple, která ukrojila dost velký kus z mobilního koláče.

Na obrázku je model BlackBerry Bold 9900, jež společnost nedávno uvolnila v Rusku. Americké akciové trhy na žádost firmy zastavily obchodování s akciemi. Po obnovení aktivit kurz zaznamenal propad o přibližně 15 procent, což společnosti podkoplo pevné manažerské nohy.

Společnost Research in Motion uvedla, že propustí větší počet zaměstnanců. Nejsme ale moc daleko od čísel, která tvrdí, že bude mít tato akce dopad na 40 % všech zaměstnanců této mobilní společnosti. Což nás mrzí.

Pravda je ta, že v těchto letech zvítězí jen pevné společnosti, které svou nabídkou zaujmou a ukáží lidem, co je pro ně nejlepší.

Martin Kohout
Martin je technologický nadšenec a elektrotechnik. Má zkušenosti v technologiích přes 20 let a jeho koníčkem jsou smartphony, které mění svět a lidské vnímání.

  Doporučeno pro vás >

  2 x komentář, přidáš se?

  1. […] Dle informací se má produktu zmocnit taiwanské HTC nebo jihokorejský Samsung. Údajně na smartphonu začnou pracovat bývalí lidé z Applu nebo rozpadajícího se BlackBerry. […]

  2. […] Finská společnost tak jde ve šlépějích kanadského BlackBerry, které muselo taktéž propustit své zaměstnance a zastavit prodej akcií na světovém […]

  Komentuj článek

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Další novinky > Mobilní telefony >