Ze světa IT

Nízko nákladové tablety – 11% trhu

Průzkum na poli trhu s tablety odhalil zajímavé zjištění. Nízko nákladové tablety se čím dál více rozrůstají na úkor těch plnohodnotných.

Největší zisky na tomto poli hlásí Amazon a Barnes & Noble.

Amazon Kindle Fire 2

Tito dva výrobci nabízí tablety se zamaskovaným systémem Android. Jsou jimi Amazon Kindle Fire a Nook Tablet. Jen tyto dva modely mají jedenácti procentní podíl na celém trhu s tablety.

Králem tabletů je stále Apple iPad, jeho procentuální podíl činí 62 procent, což je úctyhodné číslo. Oproti roku 2010 klesl, v témže roce bylo jeho zastoupení v 87 procentech. To je ale logické, v tu dobu byly na trhu pouze tablety s Androidem 2.x, ty mu nemohly absolutně konkurovat.

Androidí tablety na tom nejsou nijak dobře, to je důsledkem vzrůstajících prodejů multimediálních a hlavně levných zařízení. Samsung tvoří pouhých 9 % trhu. Asus má absolutně zanedbatelnou část a jeho prodeje klesly mezi čtvrtletími o 24 procent.

Proč mají Nook a Fire takový úspěch je jasné. Uživatelé prostě mají rádi nízkou cenu, oba seženete za částku pohybující se od 199 do 299 dolarů, to žádný jiný výrobce nenabízí. Také poskytnou originální prostředí a pestrou paletu doplňkových služeb.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Komentuj článek »

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další novinky Ze světa IT