Kryptoměny

Kiyosaki varuje před blížícím se finančním kolapsem

Foto: Bitcoin
Foto: pixabay.com, Tag: Bitcoin

Známý autor a protagonista bitcoinu Robert Kiyosaki, proslulý svým bestsellerem „Bohatý táta, chudý táta“, bije na poplach před blížícím se finančním kolapsem. Kiyosaki uvádí paralely s historií a nabádá své příznivce, aby se obrátili k bitcoinu jako k pojistce.

Ve svém nedávném podcastovém rozhovoru poznamenal, že Amerika bude nejchudší zemí na světě. Dodal, že tato událost již začala, a prohlásil, že lidé, kteří pracují pro fiaty, jako je dolar, jen, peso a rupie, jsou nemyslící. Kiyosaki se vyjádřil o všech fiat penězích jako o „falešných“, ale při diskusi o bohatství definoval zlato jako Boží peníze a Bitcoin jako peníze lidí. Tyto poznámky zazněly po úterním zveřejnění zápisu z jednání Fedu.

Svět brzy zasáhne hyperinflace, říká Kiyosaki

V nedávném příspěvku X Kiyosaki vyjádřil údiv nad rostoucí inflací cen a soucítil s jednotlivci, kteří žijí od výplaty k výplatě. Ve své kritice „probuzených“ vůdců byl tvrdý. Spíše než za kapitalisty je označil za marxisty. Ve svém předchozím příspěvku Kiyosaki upozornil, že růst hyperinflace v Německu před 100 lety vedl k nástupu Adolfa Hitlera. Vyvolal tím obavy z možného opakování historie ve Spojených státech.

Kiyosaki varuje před blížícím se finančním kolapsem
Kiyosaki varuje před blížícím se finančním kolapsem

Uprostřed svých varování Kiyosaki zdůraznil význam investování do aktiv, jako je zlato, stříbro a Bitcoin. Zdůraznil jedinečné postavení Bitcoinu jako decentralizované kryptoměny a tvrdil, že jeho hodnotu kontrolují lidé, nikoliv vládní představitelé. Kiyosaki tak v souladu se svými dlouhodobými finančními radami vyzval své stoupence, aby se těmito aktivy zásobili. Je přesvědčen, že zlato, stříbro a bitcoin mohou lidi zachránit před případným hospodářským poklesem.

Zlato, stříbro a DeFi uprostřed inflačních problémů

V poslední době Kiyosaki rozšířil své finanční návrhy. Zahrnuje nejen zlato a stříbro, ale také decentralizovaná finanční aktiva (DeFi). Pochválil DeFi jako pojistku proti krokům centrálních bank a naznačil, že tyto instituce se obracejí ke zlatu, aby obnovily svou pověst tváří v tvář domnělému selhání.

Uprostřed svého příspěvku Kiyosaki vnesl do svého finančního diskurzu politický prvek, když podpořil MAGA. Hnutí MAGA se hlásí k hyperdeflačnímu tokenu známému jako MAGA.

Kiyosaki vyzval své stoupence, aby podpořili MAGA, žeton sladěný s politickým hnutím. Cílem tokenu je překlenout propast mezi politikou a kryptoměnou. Kiyosaki ve zkratce vnímá, že každý by měl získat finanční svobodu. Podle něj by investice do cenných aktiv, jako je zlato, stříbro a bitcoin, mohla být pojistkou proti inflaci.

Co je to inflace?

Inflace je růst cenové hladiny zboží a služeb v ekonomice. Když inflace roste, každá jednotka měny ztrácí kupní sílu, což vede k tomu, že za stejnou částku peněz lze koupit méně zboží nebo služeb. Může být způsobena různými faktory, včetně zvýšení nákladů na výrobu, zvýšení poptávky nebo snížení nabídky zboží a služeb.

Centrální banky obvykle sledují inflaci a snaží se udržet ji na určité úrovni. Míra inflace může mít vliv na ekonomický růst, úrokové sazby, mzdy a celkovou kupní sílu populace. Poměrně mírná inflace může být pro ekonomiku zdravá, ale vysoká nebo hyperinflace může mít negativní dopady, jako jsou ničení úspor a narušení hospodářství.

Kdo je Robert Kiyosaki?

Robert Kiyosaki je podnikatel, autor a investor známý především díky svým knihám o finanční gramotnosti a osobním rozvoji. Jeho nejslavnější kniha, „Bohatý táta, chudý táta“, se stala bestsellerem a získala pozornost tím, že nabízí alternativní pohled na finanční vzdělání a investice.

Kiyosaki zdůrazňuje důležitost finanční gramotnosti a investičního vzdělání. Ve svých knihách často rozlišuje mezi „bohatým otcem“ (kterým byl jeho přítel a mentoři) a „chudým otcem“ (jeho vlastním otcem), aby ilustroval rozdíly ve způsobu, jakým lidé přistupují k penězům, investicím a práci.

Kromě psaní knih Kiyosaki také vystupuje jako řečník a pořádá semináře a kurzy, které se zaměřují na finanční vzdělání a investice. Je známý svými názory na pasivní příjem, investice do nemovitostí a podnikání jako cestu ke finanční nezávislosti. Jeho názory a přístup k financím mají silný vliv na mnoho lidí hledajících cestu k finanční stabilitě a úspěchu.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Kryptoměny