Mobilní telefony

Konec iPhonů z Číny? Apple začíná vyrábět iPhone 13 v Indii

iPhone 13
Foto: apple.com, Tag: iPhone

Společnost Apple začala v pondělí vyrábět iPhone 13 v Indii, protože se snaží snížit závislost na svém čínském dodavatelském řetězci.

Podle zdroje se telefon vyrábí v místním závodě tchajwanského smluvního výrobce Apple Foxconn (2354.TW), který se nachází ve městě Sriperumbudur ve státě Tamil Nadu na jihu země. Společnost Apple přesouvá některé oblasti výroby iPhonů z Číny na jiné trhy včetně Indie, která je druhým největším světovým trhem s chytrými telefony, a plánuje zde také montovat tablety iPad.

Apple iPhone 13 (Foto: apple.com)
Apple iPhone 13 (Foto: apple.com)

Indie a země jako Mexiko a Vietnam se stávají stále důležitějšími pro smluvní výrobce dodávající americkým značkám, kteří se snaží diverzifikovat výrobu od Číny. iPhone 13 je čtvrtým modelem, který se bude vyrábět na místě poté, co Apple v roce 2017 zahájil v Indii výrobu iPhonu SE.

Co je nového v iPhonu 13?

Nový iPhone přichází s 6,1″ Super Retina XDR displejem (od 22 900 Kč dle kapacity), který je totožný s předchozím modelem. Má úhlopříčku 6,06″, ale viditelná plocha je ve skutečnosti menší. V mobilním telefonu nechybí 5G modul a je možno preferovat LTE, 5G nebo automatické přepnutí s možností úsporou dat. Apple iPhone 13 nabídne filmařský režim v rozlišení 1080p při 30 fps. To je klíčový benefit oproti předešlé řadě.

Procesor osazený do modelu nese jméno Apple A15 Bionic a jedná se o upravenou řadu procesorů předešlé křemíkové generace:

  • Nové 6jádrové CPU se 2 výkonnostními jádry a 4 úspornými jádry
  • Nové 4jádrové GPU
  • Nový 16jádrový Neural Engine

Pro odemčení telefonu můžete použít Face ID. Tělo smartphonu je vybroušeno z leteckého hliníku a displej nese ochranu nazvanou Ceramic Shield. Přední strana je tedy odolná vůči pádu ale už u iPhonu 12 se objevila vlastnost, která na displeji nechávala jemné škrábance. Technologické magazíny tak psali o tom, že se jedná o vadu. My však víme, že je to vlastnost. iPhone 13 je voděodolný až 30 minut v hloubce do 6 metrů. Pozor však na to, že výrobce poškozené mobilní telefony vnikem vody a následné opravy neuznává v rámci reklamace.

Jak jinak. Mobilní telefony jsou plně kompatibilní s doplňky a bezdrátovými nabíječkami MagSafe. Můžete si tak na své zařízení doslova přilepit peněženku nebo bezdrátovou nabíjecí baterii MagSafe. Veškeré doporučené příslušenství je k dispozici v oficiálním e-shopu společnosti Apple.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony