Mobilní telefony

Rychlá recenze baterie MagSafe pro telefony s magnetem na zádech

apple iphone
Foto: pixabay.com, Tag: iPhone

Apple uvedl pro svou poslední generaci iPhonů nové příslušenství. Jedná se o powerbanku = bateriový pack MagSafe. Již delší dobu se na internetových magazínech psalo o bezdrátové nabíječce AirPower, ta na trhu s mobilním příslušenstvím bohužel ještě není.

Proto společnost jako malou útěchu pro své zákazníky vyrobila baterii s podporou MagSafe. Baterie je kompatibilní s řadou iPhonů 12 a příslušenstvím s podporou MagSafe (nabíječka, pouzdro, peněženka a baterie). A co víc, drží na něm jako přibitá.

5 nebo s nabíječkou až 15 Watt

Pokud se díváte na technické specifikace, určitě vás tato baterie (powerbanka = bateriový bezdrátový pack, společnost na svých stránkách udává název baterie MagSafe) neoslní. Zdali se však podíváte na její vnitřnosti, určitě budete technologicky překvapeni. Baterie řídí sama sebe i iPhone.

Baterie MagSafe při mobilním použití nabíjí iPhone příkonem až 5 W. Když ji připojíte k 20W nebo silnějšímu zdroji napájení, bude iPhone nabíjet příkonem 15 W.

Baterie MagSafe na telefonu iPhone 12 a Mini (Foto: apple.com)
Baterie MagSafe na telefonu iPhone 12 a Mini (Foto: apple.com)

Technická specifikace a kapacita. Je velkou známou, že na eshopech najdete powerbanky s vyšší kapacitou, než má tato – 1460 mAh. Kapacita se může zdát jako nedostačující, avšak opak je pravdou. Jedná se o hodnotu při 7,62 V.

Tento bateriový pack umožňuje nabít iPhone 12, stejně tak verzi Mini. S Pro verzí nových iPhonů to bude o něco horší. U základního dvanáctkového modelu nabije připojená baterie telefon z nuly na 60%. A to je vše. Maximální možný výkon je dle specifikace 15W – pouze s připojeným nabíjecím adaptérem s výkonem 20W a vyšším.

Nasazená přidá k mobilnímu telefonu 114 gramů. Samotnou hmotnost tvoří spíše elektronika než Li-ion akumulátor (Lithium-iontová baterie).

Jak používat baterii MagSafe?

Před prvním použitím baterii MagSafe plně nabijte pomocí Lightning/USB kabelu a 20W nebo výkonnějšího napájecího adaptéru.

  1. Jeden konec Lightning/USB kabelu zapojte do Lightning konektoru na baterii MagSafe.
  2. Druhý konec kabelu zapojte do 20W nebo výkonnějšího USB napájecího adaptéru a adaptér zapojte do zásuvky. Stavový indikátor na baterii MagSafe zůstane svítit přibližně 8 sekund.

Během nabíjení může stavový indikátor blikat. Pokud bliká zeleně, je baterie plně nabitá. Pokud bliká oranžově, může baterii trvat nabíjení o něco déle.

Baterie MagSafe je navržená tak, aby se k iPhonu dala připnout jak přímo, tak přes kryt s MagSafe.

Obecně stavové hodnoty nabití baterie na samotném těle nenajdete. Bude nutné bateriový pack připojit k telefonu a ověřit nabití pomocí widgetu baterie. To je totiž jediný způsob, jak se přesně dostanete k hodnotě nabití. Pokud se baterie nabíjí, svítí krátce oranžově. Až se baterie nabije, několik vteřin svítí kontrolka zeleně. Pokud ale tento krátký stav promarníte, k celkovému nabití už vás kontrolka neupozorní.

Chytřejší, než si myslíte

Baterie MagSafe je o dost chytřejší, než ostatní powerbanky. Řídí si totiž své nabíjení a nabíjení sebe sama. Ona totiž každou minutu elektronicky komunikuje s mobilním telefonem a řídí se. Pokud se vám bude zdát, že baterie už smartphone nenabíjí – většinou se to stává, pokud je iPhone nabitý alespoň z 90% .

Nejenom, že řídí stupeň svého nabití a jak je nabitý iPhone. Hlídá svou teplotu a teplotu baterie iPhonu. Nemůže se tedy stát, že se smartphone přehřeje a bude nutné nabíjení elektronicky vypnout.

Baterie MagSafe na telefonu iPhone 12 Pro (Foto: apple.com)
Baterie MagSafe na telefonu iPhone 12 Pro (Foto: apple.com)

Baterii je možné použít jako bezdrátovou nabíječku a to tak, že ji klasicky spojíte s Lightning konektorem a necháte ji na stole. Po příchodu domů telefon položíte na nabíječku a bezdrátově nabíjíte. Máte tak jistotu, že je powerbanka nabitá a telefon se začne nabíjet. Pokud máte rádi svou baterii ve smarphonu a potřebujete kapacitu navíc, tato magnetická baterie je určena přímo pro vás. A to důležité na konec? Stojí 2890 Kč.

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Mobilní telefony