SoftwareZe světa IT

Konec roku 2015 přináší nejlepší antiviry pro Android

av test 3 2015

Začátek roku 2016 opět přináší další mobilní hrozby, které se budou snažit o naše interní data. Hrozby se skrývají prakticky všude na internetu. Stačí jeden klik, a jste prakticky „nakaženi“. Můžete tomu samozřejmě předejít tím, že budete klikat jen na důvěryhodné URL adresy, kde jste si jisti, o jaký internetový server se vůbec jedná. Další samotnu kapitolou jsou zkracovače URL adres. Klikat či neklikat?

Ty mají za úkol pochybnou adresu skrýt do své zkrácené adresy. Není však pevně dáno, že je každá zkrácená adresa nosičem problémů. Samotné problémy nastávají například stažením aplikace třetí strany, tedy mimo Google Play. Práva aplikace mohou prakticky ihned využít mobilní telefon k dalším akcím. Je tedy zapotřebí přemýšlet, zda tato aplikace stojí za stažení. Vyplatí se ušetřit pár dolarů a přijít o citlivá data v telefonu?

Antiviry pro Android 2015

Konec roku 2015 přináší nejlepší antiviry pro Android

Pro ty, kteří se na internetu nebojí klikat na pochybné URL adresy, je zapotřebí antivir. Pojďme se tedy podívat na nejlepší antiviry pro Android. Prvním v testu se umístil antivir Alibaba Mobile Security, který se dle testů nepyšní vícenásobným prvenstvím. V žebříčku je prakticky nováček. Druhé místo patří antiviru Antiy AVL, který je na druhém místě již po několikáté. Třetím nejbezpečnějším antivirem je dle tohoto testu Avira Free Android Security. Určitě jeho ikonku budete znát i z desktopů, kde se nejednalo o antivir, který dosahoval závratných bezpečnostních výsledků. Čtvrté místo patří mobilnímu antiviru Baidu Mobile Security. I zde se jeví jako reálná spojitost se stejnojmenou sociální sítí Baidu.

Páté místo ve světě bezpečnosti patří antivirusu Bitdefender Mobile Security. Šesté místo pak BullGuard Mobile Security. Sedmé místo patří snad nejznámějšímu antiviru vůbec. Je jím ESET Mobile Security. Společnost s pevnou základnou, která dodává zabezpečení pro většinu platforem. Její sítí odhalených infiltrací se dá věřit asi nejvíce. Dalším v žebříčku G DATA, patřící německé společnosti s tradicí. Další antiviry již nebudeme zmiňovat.

Co je na internetu důležité? Používat takzvaný selský rozum a klikat na věci a adresy známých serverů. Pro méně zkušené uživatele doporučujeme klikat jen na domény s .cz na konci, jedná se o české domény a pravděpodobnost na kybernetický útok se snižuje. Pokud kliknete na zahraniční domény, například .ru či jiné, hrozí z veklé pravděpodobnosti infiltrace. Většinou tyto internetivé www adesy nabízí zajímavý obsah či nainstalování nějakého pluginu pro jeho přehrání. Této akci se samozřejmě vyvarujte! Pro Facebook platí stejná akce, povolujte práva jen známým aplikacím. Buď chytrý!

Zdroj: av-test.org

MŮŽE SE VÁM TAKÉ LÍBIT ▼

2 Comments

  1. Neviem, nie je čudné, že to poradie je podľa abecedy?

    1. Hezký den, bohužel je to tak. Antiviry pro Android jsou seřazeny správně. Díky za připomínku.

Komentuj ▼

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více článků ► Software